Mchunu šokoval v Rusku Tishchenka!

O tom, že je velký rozdíl mezi amatérským a profesionálním boxem zjistil v sobotu hvězdný Rus Evgeny Tishchenko, kterého pokořil na jeho vlastní půdě Afričan Thabiso Mchunu! Galerie a video v článku!

27.3.2021 – RCC Boxing Academy, Jekatěrinburg, Rusko
Křížová váha
Thabiso Mchunu vs Evgeny Tishchenko

Juergen Langos 117:111
Irakli Malazonia 119:109
Olena Pobyvailo 117-111

Dvojnásobný Evropský šampión, dvakrát stříbrný a jednou zlatý na mistrovství světa a vítěz olympijských her v Riu. To jsou úspěchy devětadvacetiletého Rusa. Evgeny Tishchenko (8-1-0, 6 KO) nastupoval sobotního souboje jako veliký favorite a ještě na domácí půdě.

Jenže vše bylo od prvního kola jinak. Třiatřicetiletý Afričan „The Rock“ Thabiso Mchunu (23-5-0, 13 KO) se na ruského bijce skvěle připravil a celý zápas jasně ovládl na body. Olympijský vítěz jen těžko hledal recept a celý zápas tahal za kratší provaz.

„Nevím co se stalo, nemohl jsem najít správné tempo, neboxoval jsem to nejlepší co umím. Musíme si nyní sednou s celým týmem a musíme začít pracovat na vylepšení. Chci bojovat o tituly, ale musím vyhrávat, dnešní večer si mi nepovedl podle představ“. řekl ruský boxer

Mchunu vítězstvím získal také stříbrný pás organizace WBC a je na cestě k titulovému souboji. Afričanovi nyní patří třetí příčka světového ratingu, Rus je aktuálně až na 36 pozici a tato prohra jej hodně zbrzdila.