McBride: Chtěl bych se znovu utkat s Tysonem!

Muž, který ukončil legendárnímu Mike Tysonovi profesionální kariéru, irský boxer Kevin McBride chce dát legendárnímu Američanovi druhou šanci. Přijme Tyson nabídku?

Psal se rok 2005 a Mike Tyson se pokoušel znovu vrátit mezi šestnáct provazů po porážce s Britem Danny Williamsem. Jako svého soupeře si vybral 198cm vysokého Ira Kevina McBrida.

Tyson si hodně věřil, Ir byl žebříčkově spíše průměr a tehdejší kurzy na Tysona byly také příznivější. Jenže výkon Tysona z roku 2004 proti Williamsovi ukazovali jinou realitu.

Samotný zápas s McBridem byl sice velmi vyrovnaný, ale byl ukončen po šestém kole, kdy Tyson nenastoupil do kola sedmého. McBride si tak připsal důležitou výhru, která mu zajistila velmi zajímavé duely, které ovšem prohrál.

Naposledy boxoval v roce 2011, kdy jej ve čtvrtém kole knockoutoval polský Viking Mariusz Wach. Nyní vzkazuje Tysonovi: „Pojďme nato! Chtěl bych znovu čelit Mikovi Tysonovi. Byl to tenkrát výbušný boj a jsem si jist, že by se chtěl Mike pomstít za to, že jsem mu ukončil kariéru. Můžu se kdykoliv vrátit“. řekl irský boxer