Mayweather zažívá těžké chvíle. Nejdříve mu zemřela bývalá žena a nyní strýc!

Bývalý šampion pěti váhových kategorií a nejbohatší boxer historie profesionálního boxu Floyd „Money“ Mayweather (50-0-0, 27 KO) zažívá hodně těžké období. Nejprve mu zemřela bývala žena a nyní i strýc.

Legendární Američan Floyd Mayweather inkasuje jednu životní ránu za druhou. Minulý týden v úterý byla nalezena mrtvá jeho bývalá žena Josie Harrisová, se kterou má čtyřiatřicetiletý rodák z Grand Rapids tři děti a byť spolu nežili už deset let, tak přesto to pro šampiona byla velká rána. „Má láska, můj anděl, má lepší polovička.“ – Psal pod společné fotky na svůj instagramový profil. Včera jej však zasáhla další osudová rána. Ve věku osmapadesáti let totiž zemřel jeho strýc, dlouholetý trenér a bývalý špičkový boxer Roger „Black Mamba“ Mayweather (59-13-0, 35 KO).

Bývalý šampion dvou váhových kategorií trénoval svého hvězdného synovce v začátcích kariéry a následně od roku 2000 do roku 2012. Společně tedy absolvovali bitvy s Arturem Gattim, Zabem Judahem, Oscarem De La Hoyou, Rickym Hattonem, Juanem Manuelem Marquezem, či Shanem Mosleyem. Byl to právě Roger Mayweather, který pomohl vychovat jednu z největších hvězd profesionálního ringu a přivedl Floyda k bezchybné bilanci 50-0. Už v roce 2015 však bývalý šampion přiznal problémy svého strýce. „Můj strýc Roger trpí kvůli boxu výpadky paměti. Nedávno mu bylo padesát, ale vypadá na osmdesát.“ – Sdělil médiím smutně „The Best Ever“. Roger Mayweather byl velkou ikonou rohovnického sportu a patří mu velké díky za jeho kariéru i za to, že nám vychoval jednu z největších hvězd. Odpočívej v pokoji šampione!