Mayer a Hamadouche ve sjednocující bitvě!

V říjnu nás čeká zajímavá sjednocující bitva v super pérové váze mezi neporaženou šampiónkou WBO Mikaelou Mayer a šampiónkou IBF Maivou Hamadouche!

23.10.2021 – USA
Super pérová váha
Mikaela Mayer vs Maiva Hamadouche

Neporažená americká jednička a světová dvojka Mikaela MAYER (15-0-0, 5 KO) a francouzská jednička a světová trojka “El Veneno” Maiva HAMADOUCHE (22-1-0, 18 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové tituly WBO a IBF!

Jednatřicetiletá Američanka získala pás WBO loni v říjnu když na galavečeru v Las Vegas jasně vybodovala polskou válečnici Ewu Brodnickou. Minulý měsíc titul obhájila výhrou nad argentinskou boxerkou Ericou Farias. Nyní má možnost získat i pás IBF, který má v držení pařížská policistka Maiva Hamadouche.

Stejně stará francouzská boxerka získala titul IBF již v roce 2016, kdy na body ovládla duel s bolivijskou reprezentantkou Jennifer Salinas. Pás následně šestkrát obhájila a naposledy loni v prosinci, kdy v osmém kole ukončila Ninu Pavlovič ze Srbska.

Maiva Hamadouche letos zkusila štěstí také na olympijských hrách v Tokiu, ale mezi amatérskými boxerkami se neprosadila a prohrála hned úvodní zápas na body a na turnaji tak skončila.