Maxim Dadashev dnes zemřel!

Maxim Dadashev is deadRuský boxer Maxim Dadashev, který byl v pátek odvezen po těžkém zápase s Subrielem Matiasem do nemocnice, dnes podlehl na následky zranění!Video ze zápasu.

Ještě včera to vypadalo nadějně, ačkoliv byl 28 letý boxer v kritickém stavu. Maxim „Mad Max“ Dadashev (13-1-0, 11 KO) po zápase ještě došel do šatny po svých, ale následně začal zvracet a byl odnesen na nosítkách z haly. V nemocnici podstoupil nutnou operaci hlavy, kdy mu doktoři museli otevřít lebku, aby uvolnili otok mozku. Stav ruského sportovce se podařilo stabilizovat, ale stále byl v kritickém stavu.

Maxim Dadashev

Dadashev měl pravou stranu lebky odstraněnou, aby se zmírnil otok mozku poté, co utrpěl subdurální hematom. (Subdurální hematom je druh traumatického poranění mozku, spočívající v krevní kolekci mezi tvrdou plenou mozkovou (dura mater) a pavučnicí (arachnoidea). Subdurální hematom mívá spíše poloměsíčitý tvar (na rozdíl od epidurálního hematomu, které má tvar spíše čočkovitý).

Operace, kterou provedla lékařka Mary IH Cobb, údajně trvala několik hodin a bojovník narozený v Petrohradě byl poté umístěn do lékařsky umělého spánku ve stabilizovaném, ač kritickém stavu. Jenže otok a zranění mozku bylo tak vážné, že tělo ruského boxera nedokázalo rozsahu zranění vzdorovat a zraněním dnes podlehl.