Mauricio Sulaiman nadále nechce profesionály na olympijských hrách!

Prezident organizace WBC nadále bojuje proti tomu, aby na olympijských hrách startovali profesionální boxeři. Na jeho stranu se nyní přidal i Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) a Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO).

Prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman nadále pokračuje v boji proti startu profesionálů na olympijských hrách. Celou tuto debatu vlastně nastartovala mexická boxerská federace, která nabídla aktuálnímu králi těžké váhy Andymu „Destroyer“ Ruizovi Jr. (33-1-0, 22 KO) start na olympijských hrách v barvách Mexika a šampion rozhodně nebyl proti. Jenže to se Sulaimanovi nelíbí a třicetiletému Američanovi s mexickými kořeny pohrozil dvouletým distancem v rámci federace WBC. Sulaiman totiž věří, že start profesionálů mezi amatéry vytváří nespravedlivou výhodu pro ostřílené boxery.

„Mluvil jsem s Oscarem De La Hoyou i Mannym Pacquiaem a oba jsou stejného názoru. Nechtějí profesionální boxery na olympijských hrách. Je velký rozdíl mezi amatérem, který se snaží v průběhu souboje nastřádat body, aby duel vyhrál a mezi profesionálem, jenž má sílu i zkušenosti a snaží se duel ukončit ničivým knockoutem.“ – Rozpovídal se šéf organizace WBC. „Mluvil jsem s mnoha dalšími boxery, třeba s Canelem a i on je proti. Vyloženě mi řekl: Jak bych se cítil, kdybych se podíval na zlatou medaili s vědomím, že jsem právě zničil sny mladého muže, který se snaží v tomto sportu něco dokázat.“ – Pokračoval ve svém vyprávění Sulaiman.

Organizace WBC se tedy rozhodla, že profesionální boxery, jenž se rozhodnou startovat na olympijských hrách, bude trestat dvouletým zákazem a věří, že to některé odradí. „Dvouletý zákaz je naše vyjádření obav. Bojíme se toho, že se stane něco špatného. Snažíme se bránit lidské životy, které jsou nasazovány jen z obchodních důvodů. Rozdíl mezi profesionálními boxery a amatérskými je příliš velký, navíc existence boxu na olympijských hrách je velice ohrožena. Pokud by se stalo nějaké neštěstí, tak by to byl zřejmě konec boxu.“ – Dokončil své povídání Sulaiman, který věří, že se mu podaří tento nešvar zastavit.