Martinez dvakrát sestřelil Galahada a má titul!

Španělský boxer Kiko Martinez ukončil na galavečeru v Sheffieldu v šestém kole domácího šampióna Kida Galahada a má světový titul IBF v pérové váze! Video v článku!

13.11.2021 – Sheffield Aréna, Sheffield, VB
Pérová váha
🇪🇸 Kiko Martinez vs Kid Galahad 🇬🇧
6. kolo TKO

Pětatřicetiletý španělský boxer „La Sensacion“ Kiko Martinez (43-10-2, 30 KO) v minulosti držel světový titul v super bantamové váze, o který přišel v roce 2014, když jej vybodoval britský tvrďák Carl Frampton. O rok později vyzval šampióna organizace WBA Scotta Quigga, ale ten jej ukončil již ve druhém kole.

Martinez následně přešel do pérové váhy, kde v roce 2018 získal Evropský titul EBU. V květnu 2019 vyzval amerického šampióna organizace WBC Gary Russella, ale ten byl nad jeho síly a Russell jej ukončil v pátém kole.

Nyní se konečně na Martineze usmálo štěstí a na včerejším galavečeru ve Velké Británii vyzval domácího světového šampióna organizace IBF, třicetiletého Kida Kalahada (28-2-0, 17 KO). Kalagad měl před sebou první obhajobu světového titulu, který získal letos v srpnu, když v jedenáctém kole ukončil krajana Jamese Dickense.

Obhajoba ale neprobíhala podle jeho představ a Martinez se ukázal ve skvělé fyzické kondici a vše vyvrcholilo na konci pátého kola, kdy tvrdým úderem poslal šampióna k zemi. Od ukončení v zápase zachránil Galahada gong. Hned jak začalo šesté kolo tak Martinez úplně stejně tvrdou a přesnou ránou na bradu poslal šampióna k zemi podruhé a zkušený ringový Steve Gray zápas ukončil.

Martinez se tak stává v pětatřiceti letech novým šampiónem pérové váhy a dal najevo, že ještě nepatří do boxerského důchodu. Kalagad by určitě chtěl odvetu, jestli na ní dojde je zatím ve hvězdách, ale dá se očekávat, že by se mohla konat v první polovině příštího roku.