Martin šokoval vítězstvím nad Garciou!

Bývalý světový šampión Mikey Garcia se vrátil do ringu po šestnácti měsících na domácím galavečeru v Kalifornii a návrat to povedený nebyl a k údivu všech nestačil na španělskou hvězdu Sandora Martina! Video v článku!

16.10.2021 – Chukchansi Park, Fresno, USA
Velterová váha
Sandor Martin 🇪🇸🆚🇺🇸 Mikey Garcia
Carla Caiz 97:93
Fernando Villarreal 97:93
Zachary Young 95:95

Třiatřicetiletý americký boxer Mikey Garcia (40-2-0, 30 KO) patří bezesporu mezi legendy profesionálního boxu, když dokázal vyhrát světový titul ve čtyřech váhových kategorií – V pérové váze, Super pérové váze, lehké váze a v super lehké váze.

První kariérní stopka přišla na začátku roku 2019, kdy se po přesunu do velterové váhy utkal s šampiónem Errolem Spence. Zápas měl až nečekaně jednoznačný průběh a Garcia prohrál jasně na body 107:120 a 2x 108:120.

Nicméně první porážka Garciu neodradila a loni v únoru dokázal vybodovat Jessie Vargas a získat Diamantový titul organizace WBC. Dnes v noci před ním stála v této váhovce další překážka a to evropský šampión super lehké váhy Sandor Martin (39-2-0, 13 KO). Ten stejně jako Garcia přešel do velterové váhy a duel s Gaciou byl pro něj debutem velteru.

Mnozí si klepali na čelo, jestli to není na úvod až příliš velké sousto a naopak o Garciovi mluvili, že si sice vybral silného soupeře, ale že má před sebou povinnou výhru. Jenže zápas tyto slova nepotvrzoval a nabídl nám hodně vyrovnanou podívanou, kterou ovládl zaslouženě španělský boxer a šikoval celou Ameriku.

Sandor Martin se tak po senzační výhře usídlil na šesté pozici světového žebříčku a může pomýšlet na velké titulové souboje. „Je to největší okamžik mé kariéry. Myslím, že je to nejcennější vítězství jakého jsem dosáhl. Je to neskutečné a strašně moc si to užívám“. řekl po zápase španělský bijec

A Garcia to okomentoval slovy „Martin boxoval opravdu hodně dobře. Myslel jsem, že jsem boxoval dostatečně a že bych mohl tento těsný souboj vyhrát, ale nestalo se. Svému soupeři gratuluji“.