Martin Parlagi je oficiálním vyzyvatelem Marca Vidala!

Martin Parlagi vs Oszkar FikoNejlepší tuzemský boxer a Evropská špička Martin “Cracker” Parlagi (20-2-1, 11 KO) se stal oficiálním vyzyvatelem šampióna Evropské unie Marca Vidala (8-1-4, 4 KO)!

Prestižní Evropská organizace EBU (European Boxing Union) jejíž tituly drželi v minulosti například Kubrat Pulev, Dereck Chisora nebo Tony Bellew jmenovala pro souboj o titul EBU-EU (Evropské unie) v pérové váze Martina Parlagiho. Ten by se tak měl utkat s držitelem tohoto pásu Marcem Vidalem.

Námluvy by měli začít v následujících týdnech. Pokud by se obě strany nedohodli následovala by dražba. Ta probíhá tak, že zástupci obou týmů nabídnou určitý finanční obnos. Ten kdo nabídne více peněz, bude zápas pořádat.

Martin Parlagi vs Francis Miyeyusho

Martin je momentálně s padesáti body na 64. světové pozici a na 14. místě Evropského žebříčku. Organizace EBU jej zařadila do první desítky svého ratingu, konkrétně na osmou pozici.

Marc Vidal je sice v ratingu EBU 3 místa před Parlagim, ovšem ve světovém měřítku je mnoho míst pod slovenskou hvězdou a je až na 127. pozici a v Evropě na 26. místě.

Pokud by se zápas uskutečnil a obě strany by se dohodli, mohl by se duel konat už na přelomu dubna a května. Favoritem zápasu by byl jednoznačně zkušenější Martin Parlagi.

EBU-EU

Boxerská organizace EBU vydává celkem 3 Evropské tituly.
EBU – Prestižní a hlavní pás organizace
EBU-EU – Pás Evropské Unie
EE-EU – “External” countries

Ebu