Martin Bakole Ilunga ukončil Kevina Joshnsona v pěti kolech!

Hodně zajímavý galavečer jsme mohli sledovat skrze televizní stanici Sport1 z britského Newcastlu, kde se zrodilo hned několik zajímavých soubojů. Pojďme se tedy na ně společně podívat.

Martin Bakole Ilunga (14-1-0, 11 KO) vs. Kevin „Kingpin“ Johnson (34-16-1, 18 KO) – Souboj dvou těžkých vah měl od začátku jasného favorita, kterým byl konžský obr Martin Bakole Ilunga. Otázkou ani tak nebylo to, jestli světová devětatřicítka porazí amerického veterána, ale jestli to zvládne před limitem. Čtyřicetiletý Johnson je totiž známý svojí odolností a nepříjemným stylem. Před limitem jej dokázal zdolat jen Anthony Joshua a Petar Milas. Nyní se k nim přidal i Bakole Ilunga, jenž v pátém kole totálně rozbil obranu amerického veterána a donutil ringového sudího Rona Kearneyho, aby duel ukončil. Rodák z Demokratické republiky Kongo se tak v roce 2019 vrátil na vítěznou vlnu, když před limitem ukončil Wacha, Pereu a nyní i Johsona. Kdo bude dalším pánem na holení?

Ted „The Big Cheese“ Cheeseman (15-2-1, 9 KO) vs. Scott „Fitzy“ Fitzgerald (14-0-0, 9 KO) – V hlavním předzápase večera hájil svůj britský pás BBBofC rodák z londýna Ted Cheeseman. Celkem vyrovnanou bitvu rozhodla až poslední tři kola, která „The Big Cheese“ totálně vypustil a naopak neporažený Fitzgerald stupňoval tempo. Výhru a pás britského šampiona tedy mohl slavit sedmadvacetiletý rodák z Prestonu v poměru 2x 116-113 a 115-113. „Rozhodně jsem vyhrál poslední tři, nebo čtyři kola. Věděl jsem, že musím stupňovat tempo.“ – Rozpovídal se ihned po zápase šťastný Fitzgerald. „Chtěl bych se do ringu vrátit ještě tento rok. Nyní žiju svůj sen.“ – Dokončil své povídání neporažený borec.

Lewis „Sandman“ Ritson (20-1-0, 12 KO) vs. Robbie Davies Jr. (19-2-0, 13 KO) – Naprostou válku předvedli i borci v hlavním zápase večera. Oba bojovníci předvedli obrovské srdce, skvělé tempo a brutální odolnost. Třicetiletý Davies dominoval hlavně ze začátku souboje, jenž strhl na svoji stranu. O tři roky mladší Ritson se postupně dostával do tempa a ukradl si pro sebe hlavně druhou polovinu vypsaných kol. Konečný bodový verdikt této skvělé bitvy byl možná až krutý vůči Daviesovi, ale v poměru 117-112 a 2x 116-112 mohl slavit Ritson. Každopádně tato bitva rozhodně stojí za zhlédnutí.