Martin Bakole Ilunga šokoval Polsko a ukončil Wacha před limitem!

Na polském galavečeru v Katovicích nestačil polský „Viking“ Mariusz Wach (33-5-0, 17 KO) na konžského válečníka Martina Bakoleho Ilungu (12-1-0, 9 KO), který jej ukončil technickým knockoutem v osmém kole.

To co avizoval čtyřicetiletý polský veterán před duelem se mu nakonec nepovedlo. „Bakole je silný v prvních třech až čtyřech kolech. Musím dobře bránit a postupně zvyšovat tempo. V druhé polovině duelu bych jej mohl ukončit.“ – Prohlásil Wach před duelem. Jenže byl to právě pětadvacetiletý Bakole, který tuto taktiku využil a dominoval od druhého dějství. První kolo šlo jednoznačně za Wachem. Perfektně pracoval v obraně a využíval kontry, aby odrazil útoky oponenta. Bohužel ve druhém kole se se polský stroj zastavil a začal úřadovat o patnáct let mladší Bakole.

Ten se prezentoval větší aktivitou a daleko lepšími kombinace. Wach se snažil dostat zpět do zápasu, ale soupeř byl proti. V pátém kole přišel první zdrcující úder. Bakole našel, svojí rovnou zadní, díru v krytu polského „Vikinga“ a ten se ocitl v problémech. Jen díky jeho nadlidské odolnosti se neporoučel na podlahu ringu. V přestávce se podařilo trenérům dát Wacha trošku dohromady a namotivovat jej, což vedlo asi k nejlepšímu kolu, jenž Polák v souboji předvedl. V sedmém dějství opět začal úřadovat Bakole a tentokrát již definitivně. Opět zadní rovná a Wach už definitivně kapituloval. Souboj musel v osmém dějství ukončit ringový Robert Gortat, jelikož na Wachovu hlavu přistálo hned několik čistých a tvrdých úderů, které byly bez odpovědi.