Martin Bakole Ilunga se poprvé představí pod Matchroom Boxing. Následně chce Chisoru!

Již tento pátek se na galavečeru v Liverpoolu představí nová posila stáje Matchroom Boxing, Martin Bakole Ilunga (12-1-0, 9 KO). Jeho soupeřem se stane nepříjemný ekvádorský bojovník, Ytalo Perea (11-4-2, 7 KO).

Šestadvacetiletý rodák z ekvádorského Esmeraldas, Ytalo Perea, rozhodně nebudí dojem kvalitního bojovníka podle svého profesionálního rekordu. Aktuálně mu také patří pozice světové jednaosmdesátky a na kontě má již čtyři prohry ze sedmnácti duelů, ovšem ani jednu nezapsal před limitem. Pojďme se ale nejdříve podívat na jeho amatérskou kariéru. Tam dokázal totiž zdolat například Dominica Breazeala, či Simona Keana, což jsou v dnešní době bojovníci elitní třicítky těžké váhy. Následně dokázal také zdolat skvělého Kubánce, Julia Césara La Cruze, který mezi amatéry získal devět zlatých medailí a stal se olympijským vítězem v Riu de Janieru. Perea se také stal vítězem Pan American Games v roce 2011 v mexické Gudalajara, ale kvalifikoval se i na olympijské hry, které se konaly v roce 2012 v Londýně. To rozhodně nejsou malé úspěchy.

Mezi profesionály rozhodně nezáří, ale má své kvality. Například s hvězdným postojářem Tyronem Spongem prohrál velice těsně na body. To si možná neuvědomuje stejně starý konžský válečník, Martin Bakole Ilunga, jelikož již nyní se divá přes rameno svého budoucího soupeře. Přitom on sám mezi profesionály prohrál s menším, ale šikovnějším Michaelem Hunterem. Každopádně tým kolem Bakoleho už vyhlíží velké zápasy a zaměřil se zejména na Derecka Chisoru. „Rádi bychom souboje s Chisorou, nebo s Pricem. Chisora měl možnost spárovat s Martinem, takže mě ani nepřekvapuje, že s ním nechce bojovat.“ – Rozpovídal se trenér nové posily stáje Matchroom Boxing, Billy Nelson. „V přípravném kempu jsme měli borce, který spároval s Tysonem Furym, Dillianem Whytem, Dereckem Chisorou a Joe Joycem. Ten nám potvrdil, že Bakole je z těch všech nejlepší.“ – Pěl dál chválu směrem ke svému svěřenci. Uvidíme tedy, jestli Bakole nepodcení svého následujícího soupeře a nebudeme svědky velkého překvapení.