Mariusz Wach by se rád střetl v odvetě s Arturem Szpilkou!

Po jediném, po čem touží obrovitý polský „Viking“ Mariusz Wach (33-4-0, 17 KO) je odveta se svým polský sokem Arturem Szpilkou (22-3-0, 15 KO). Jejich první duel byl velice těsný, pro mnohé až kontroverzní.

Když se oba polští bojovníci střetli minulý rok v listopadu, byla z toho prvotřídní podívaná. Szpilka zvolil svoji klasickou hru pohybu a kontra úderů. Wach od počátku sliboval nátlakovou podívanou a oba nakonec vnutili svůj styl tomu druhému. Szpilka ovládl prvních pět kol díky své rychlosti. Často trefoval povedené kontry a svého přes dva metry vysokého soupeře k ničemu nepustil. Jenže ten byl trpělivý a jeho chvíle přišla poprvé v kole číslo šest. „Szpila The Pin“ se zapomněl v obraně a měl velké potíže dějství dokončit. To samé se opakovalo v posledním dějství, kdy Wach zatlačil a dokázal Szpilku poslat na zem. Ten byl hodně otřesený, ale dokázal vstát a dobojovat, i když podle některých názorů měl být ukončen.

Szpilka mohl slavit těsnou, bodovou výhru. Dva ze tří sudích se přiklonili na jeho stranu v poměru 97:93, 95:94 a poslední viděl vyhrát Wacha 93:96. Nyní by obr z Krakowa rád odvetu, protože on sám se cítil jako vítěz. „ Tato odveta je pro mě prioritou. Je to pro mě nejdůležitější bitva, kterou se snažíme domluvit. Uvidíme, jak a kdy se se Szpilkou domluvíme. Kromě této odvety plánuji ještě vystoupení na dvou galavečerech, které pořádá Marcin Najman. První se uskuteční 15.6.2019 a druhý na konci roku.“ – Podělil se o své plány devětatřicetiletý polský obr.