Marcos Rene Maidana nosí zub Floyda Mayweathera jako talisman!

S hodně zajímavým příběhem přišel bývalý šampion dvou váhových kategorií Marcos „El Chino“ Maidana (35-5-0, 31 KO). Šestatřicetiletý Argentinec tvrdí, že nosí zub svého bývalého rivala Floyda „Money“ Mayweathera (50-0-0, 27 KO) jako talisman.

Marcos Rene Maidna patří rozhodně k jedněm z nejlepších bojovníků lehké a welterové váhy v historii. Rodák ze Santa Fé ve své kariéře dokázal zdolat taková jména jako Victor Ortiz, Erik Morales, Josesito Lopez, či Adrien Broner. Jeho největší duel kariéry však teprve přišel. V polovině roku 2014 se dostal do jednoho ringu s šampionem pěti váhových kategorií Floydem Mayweatherem a legendární Američan měl plné ruce práce. Nepříjemný styl argentinského válečníka mu vůbec neseděl a nakonec se musel spokojit s hodně těsnou výhrou na body v poměru 117-111, 116-112 a 114-114. Podle odborníků byl Maidana nejtěžším soupeřem Mayweathera od souboje s Josem Luisem Castillem. Odveta tedy byla jasnou volbou a defenzivní génius si již divokého soka pohlídal. Tentokrát už jasně dominoval, ale ve třetím kole měl přece jen namále.

Oblíbený kontr ze zadní ruky se mu úplně nepovedl, naopak Maidanovi sedl brilantně. Naštěstí pro Mayweathera přišel tento úder zároveň s gongem oznamujícím konec kola. Na zpomaleném záběru pak bylo vidět, že úder s rodákem z Grand Rapids nejen otřásl, ale také mu něco vyrazil z úst. Polovina fanoušků tvrdila, že to byl zub, druhá polovina zase tvrdila, že šlo o slinu. Sám Floyd popřel, že by šlo o jeho zub. „V závěru třetího kola mě trefil brutálním úderem. Byla to fakt rána. Úplně mě to probralo. Nebylo to nic extra, s čím bych se v minulosti nepotkal, ale sedlo mu to. Každopádně zuby mám všechny. Je to silný chlap, byl to dobrý úder, ale zub mi opravdu nevyrazil.“ – Nechal se v minulosti slyšet nejbohatší muž profesionálního ringu. Jenže Maidana na to má zcela jiný názor a v pátek zveřejnil na sociálních sítích šperk, na jehož konci je zub, který údajně patří Mayweatherovi. Jestli „El Chino“ mluví pravdu nikdo neví, ale obrázek si můžete udělat sami.