Marco Huck vs Mairis Briedis o titul mistra světa WBC v křížové váze!

Marco Huck vs Ola Afolabi IVVelmi dobře informovaný časopis Bild vypustil do světa zprávu, že úřadující šampion organizace IBO, Marco Huck (40-3-1, 27 KO), by se chtěl utkat s lotyšským ranařem, Mairisem Bridisem (21-0-0, 18 KO). Ten má v držení stříbrný pás organizace WBC a je povinným vyzyvatelem Tonyho Bellewa (28-2-1, 18 KO). Oba by se měli utkat o prozatímní titul organizace WBC dne 1.4.2017 v Dortmundu.

Celé jádro problému je Tony Bellew, který místo své povinné obhajoby dal přednost souboji v těžké váze s ostrovním rivalem Davidem Hayem (28-2-0, 26 KO). Organizace WBC ovšem duel povolila a nyní hledá cestu, jak z toho vybruslit. Jak se lidově říká, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Prezident organizace WBC přišel s řešením. O dočasný titul se utká povinný vyzyvatel Mairis Briedis s šampionem organizace IBO, Marcem Huckem. Server boxrec.com to má ale úplně jinak vedeno. Oba borci by se měli utkat o uvolněný titul, nikoliv o prozatímní. Bude tak velmi zajímavé jak se k tomu postaví WBC a sám Bellew, který na zápas s Hayem dostal povolení.

Marco Huck

Briedis je neporaženým borcem, který šokoval svět, když knockoutoval o čtrnáct kilo těžšího Němce Manuela Charra (30-4-0, 17 KO). Bylo to velmi tvrdé KO, kterým Briedis vyřídil Charra již v pátém kole a nesmazatelně se tak zapsal do myslí fanoušků, jako velká hrozba křížové váhy. Rodák z Rigy pak následně ukončil ve druhém kole maďarského boxera Laszla Huberta (47-20-1, 32 KO), ve stejném kole si poradil i s jihoafrickým veteránem Daniem Venterem (20-8-0, 15 KO). V boji o stříbrný titul organizace WBC, vyřídil v devátém kole i velmi nebezpečného borce s přezdívkou „Boží Síla“, Olanrewaju Durodolu (24-3-0, 22 KO) a stal se tak povinným vyzyvatelem Tonyho Bellewa.

Mairis Briedis

To Huck měl o poznání těžší časy. Po té co se rozhodl odejít z Německa a zkusit štěstí za velkou louží na vlastní pěst, okamžitě ochutnal hořkost porážky. Na zem ho v jedenáctém kole poslal polský „Pitbull“, Krzysztof Glowacki (26-1-0, 16 KO) a obral jej tak o titul mistra světa WBO. Zničený „Kapitán“ se vrátil zpět do Německa a rozjel nový začátek. V deseti kolech zdemoloval Olu Afolabiho (22-5-4, 11 KO) a obral ho o pás IBO, aby následně ve dvanácti kolech s přehledem (2×117:111 a 119:109) zničil ukrajinského borce, Dmytro Kuchera (24-2-1, 18 KO). Jestli pomohl Huckovi návrat ke kořenům, to zjistíme až v zápase s Briedisem. Koho favorizujete vy? Odolného a horkokrevného srbského rodáka? Nebo lotyšského knockoutéra?