Manny Pacquiao se vrátí do ringu na začátku příštího roku. Soupeře zatím nezná!

V lednu příštího roku by se měl do ringu vrátit aktuální šampion WBA welterové váhy, Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO). Čtyřicetiletá legenda zatím soupeře nemá, ale v jejím hledáčku se již nachází dvě hodně zajímavá jména.

Když se v červenci roku 2018 vrátil hvězdný Pacquiao knockoutovým vítězstvím nad Lucasem Martinem Matthyssem, tak získal do držení regulérní titul mistra světa WBA welterové váhy. Nikdo však nečekal, že by čtyřicetiletý veterán mohl vystoupat ještě výš. Jenže přesně o rok později se nemožné stalo skutečností. O deset let mladšího šampiona WBA Super, Keitha „One Time“ Thurmana (29-1-0, 22 KO), poslal již v úvodním dějství na podlahu ringu, aby následně souboj těsně, leč zaslouženě, opanoval na body v poměru 2x 115-112 a 113-114.

Aktuální světová trojka a filipínská jednička welterové váhy bojuje vždy dvakrát do roka a za poslední tři roky to vždy vyšlo na přelom ledna a února, druhý souboj pak vycházel na červenec. To znamená, že na přelomu ledna a února příštího roku se vrátí Pacquiao opět do ringu, aby hájil svůj pás. Kdo bude jeho soupeřem se zatím neví, ale spekuluje se o dvou hodně zajímavých jménech. Prvním je bývalý šampion lehké váhy Mikey Garcia (39-1-0, 30 KO). Druhým mužem je bývalý šampion welterové váhy Dannny „Swfit“ Garcia (35-2-0, 21 KO).