Manny Pacquiao se vrátí do ringu až příští rok!

Filipínská legenda Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO) se opět vrátil na trůn a stal se vůbec nejstarším mistrem světa welterové váhy, když na body zdolal Američana, Keitha „One Time“ Thurmana (29-1-0, 22 KO).

Čtyřicetiletý Pacquiao opět ukázal celému světa, že do starého železa ještě rozhodně nepatří. O deset let mladšího Američana zaskočil již v prvním kole a připravil mu jeho vůbec první počítání v kariéře. Rodák z Floridy se sice ještě stihl dostat do souboje, ale menší Filipínec ukázal obrovské zkušenosti a hlavně obrovskou kondici, když v závěru souboje dokázal zvýšit aktivitu a strhl vítězství na svoji stranu.

„Byla to zábava.“ – Usmíval se již s pásem mistra světa WBA Pacquiao. „Můj soupeř je dobrý bojovník a skvělý boxer. Byl opravdu silný.“ – Pochválil svého rivala, který sliboval, že hluboce věřícího šampiona osmi váhových kategorii ukřižuje a pošle do důchodu. „Já nejsem ten typ boxera, který toho hodně namluví a Keithovi to nezazlívám, snažil se jen prodat náš zápas. Je to vynikající a silný boxer, ale bůh dnes požehnal mě. Myslím si, že do dalšího souboje nastoupím až příští rok. Nyní se vrátím na Filipíny a budu pracovat. Následně se rozhodnu, co bude dál.“ – Prozradil „Pac Man“, jenž za souboj inkasoval dvacet milionů dolarů. Thurman si odnesl 2,5 milionů dolarů.