Manny Pacquiao obhájil titul WBA ve welterové váze!

Nestárnoucí legenda Manny „Pacman“ Pacquiao (61-7-2, 39 KO) si v noci, ze soboty na neděli, připsala další velký triumf. Filipínec s přehledem vybodoval svého mladšího soka Adriena Bronera (33-4-1, 24 KO) a obhájil svůj pás WBA ve welterové váze.

Pro o jedenáct let mladšího Bronera to byla velká příležitost. Výhrou by získal skalp obrovské legendy a regulérní pás WBA ve welterové váze a co možná i víc, souboj s hvězdným Floydem Mayweatherem. Jenže čtyřicetiletý Filipínec ukázal, že nestárne. Borce s příznačnou přezdívkou „Problém“ k ničemu nepustil a celému duelu dominoval. Broner vyslal za celý zápas 40 úderů. Pacquiao jich zvládl rozdat až třikrát tolik. Ba co více, v sedmém a devátém kole dokázal po přesných úderech Američanem otřást.

Na ukončení duelu to ale nestačilo. Bodový rozhodčí nabodovali duel 117-111 a 2x 116-112 pro filipínskou legendu, byť se to Bronerovi hodně nelíbilo. „Každý kdo tenhle boj viděl ví, že jsem ho porazil. Kontroloval jsem zápas. Trefoval jsem čistěji než on. Porazil jsem ho.“ – Rozčiloval se do mikrofonu rodák ze Cincinnati. Možná po shlédnutí duelu přehodnotí svoje slova, protože „Pacman“ zkrátka a jednoduše dominoval. „Hodně jsme dřeli na vítězství a já jsem rád, že se to podařilo. Děkuji všem. Floyd? Pokud by měl zájem, tak já bych hodně stál o naši odvetu.“ – odpovídal o dost skromněji aktuální šampion WBA. Jestli ovšem dojde mezi legendami na rematch je momentálně ve hvězdách.