Manny Pacquiao je volný a již má nabídky na souboj s Garciou, Spencem, či Crawfordem!

Šampion osmi váhových kategorií a aktuální držitel pásu WBA(Super) welterové váhy Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO) se stal volným bojovníkem. Jeho kontrakt se stájí Premier Boxing Champions vypršel.

Legendární jednačtyřicetiletý Filipínec Manny Pacquiao je od dnešního dne volným bojovníkem ve světě profesionálního boxu. Jeho kontrakt se stájí Premier Boxing Champions vypršel. Původně se předpokládalo že aktuální šampion WBA(Super) welterové váhy ještě stihne jeden souboj pod PBC, ale nakonec se tak nestalo. Rodák z Kibawe nedávno podepsal promotérskou smlouvu s Paradigm Sports, která zastupuje například i irskou hvězdu UFC Conora McGregora a začíná se poohlížet po nějakém tom velkém duelu. Sám šampion osmi váhových kategorií vyjádřil zájem střetnout se v sjednocujícím souboji s šampionem WBC a IBF Errolem „The Truth“ Spencem Jr. (26-0-0, 21 KO).

Mnohem pravděpodobnější je však střet hvězdného Filipínce s šampionem čtyř váhových kategorií a aktuální světovou sedmičkou welterové váhy Mikeym Garciou (40-1-0, 30 KO). Podle slov šéfa stáje Matchroom Boxing, Eddieho Hearna, se již na tomto souboji pracuje a pravděpodobně se i uskuteční 11.7.2020 v Saúdské Arábii. Jenže zajímavou nabídku hodlá hodit do placu i šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum, který v minulosti Pacquiaa zastupoval. Osmaosmdesátiletý promotér chce svému bývalému chráněnci nabídnout souboj s šampionem WBO Terencem „Bud“ Carwfordem (36-0-0, 27 KO). Uvidíme tedy koho nakonec „Pac Man“ upřednostní, ale s ohledem na situaci je zřejmě více než pravděpodobné, že sáhne po duelu s Garciou, za který dostane největší balík peněz.