Manchesterský galavečer s českou stopou. Pavel Šour si to rozdá s Hughiem Furym!

Český válečník Pavel „Pablo“ Šour (11-2-0, 6 KO) jde dobývat britskou půdu. V Manchester Aréně si to již tuto sobotu rozdá s domácím mladíkem Hughiem Furym (23-3-0, 13 KO). To však není vše, co si Eddie Hearn připravil.

Pavel „Pablo“ Šour (11-2-0, 6 KO) vs. Hughie Fury (23-3-0, 13 KO) – Oba borci se měli setkat již na konci listopadu minulého roku na galavečeru v Monte Carlu. Jenže stále teprve pětadvacetiletý Brit musel duel zrušit v den konání kvůli viróze. „Věděl jsem, že není v pohodě. Chodil tam v zimní čepici a pil speciální nápoje z kanystru, takže mě nepřekvapilo, že to zrušil. Nechtěl riskovat porážku od outsidera kvůli zdravotnímu stavu, tak to raději stornoval.“ – Prozradil zkušený sedmatřicetiletý Šour.

Stáj Matchroom Boxing mu slíbila kompenzaci a svoje slovo také dodržela. Česká jednička těžké váhy dostává druhou možnost změřit síly s bratrancem hvězdného Tysona Furyho. „Teď už mě nepodcení. Zápas bude u něj doma v Anglii a navíc ten první zrušil on. Bude mě chtít zničit.“ – Myslí si plzeňský válečník, který však má zkušenosti i styl na to, aby pasivního Brita zaskočil. My Pavlovi samozřejmě držíme palce, aby se z britské půdy vrátil s vítězstvím a všem fanouškům, kteří o to budou mít zájem se pokusíme zprostředkovat jeho bitvu.

Scott Quigg (35-2-2, 26 KO) vs. Jono „Celtic Warrior“ Carroll (17-1-1, 3 KO) – Hlavním duelem na manchesterském galavečeru bude střet bývalého šampiona super bantamové váhy Scotta Quigga s bývalým neúspěšným vyzývatelem o titul mistra světa super pérové váhy Jono Carrollem. Vyhrocené britské derby má tu správnou atmosféru a navíc jde o střet Angličana s Irem, což slibuje vážně nelítostnou podívanou. Jednatřicetiletý rodák z Bury měl nejlepší část kariéry od roku 2013 do roku 2016, kdy držel regulérní titul WBA super bantamové váhy. O ten jej připravil až krajan Carl Frampton v opravdu těsné bitvě. V roce 2018 se Quigg pokoušel ještě získat pás šampiona pérové váhy, ale skvělý Oscar Valdez jej naprosto přejel. Následně ještě přišla vítězná bitva s Mariem Brionesem, ale od 20.10.2018 nestál Angličan v ringu a je otázkou v jaké formě se vrátí.

Každopádně sedmadvacetiletý rodák z Dublinu mu hodlá připravit skutečné peklo v ringu. Carrollovi aktuálně patří jednapadesátá příčka v super pérové váze a v kariéře zaváhal pouze dvakrát. Koncem roku 2018 remizoval se skvělým Francouzem Guillaumem Frenoisem a začátkem roku 2019 nestačil na tehdejšího šampiona IBF Tevina Farmera. S fenomenálním Američanem padl ovšem až na body a předvedl hodně slušný výkon. „Scott si myslí, že mám měkké pěsti? Uvidíme! Tyto měkké pěsti totiž způsobí hodně škody na jeho obličeji. Scott je sice tvrdý soupeř a Oscar Valdez, který má fakt velkou ránu, jej nemohl ukončit před limitem. Nejsem klasický knockoutér, ale mohu lidi rozbít a zlomit jim srdce.“ – Začal své povídání pro britská média „Keltský válečník“.

„Quigg je velké jméno a bývalý mistr světa, ale nyní musí předat pochodeň mě. Jsem na řadě. On už svoje dny slávy měl. Je to dobrý a zkušený bojovník, takže jej rozhodně nehodlám podcenit, ale jsem připravený na toho nejlepšího Scotta Quigga. Trénoval jsem mozek a i jiné atributy. Quigg je tak velké jméno, že vás to nutí vstávat v šest ráno a jít cvičit jógu. Na tréninku jsem ze sebe vymáčknul vždy maximum. Nastal můj čas. Podej mi tu pochodeň Scotte! Z nějakého důvodu neustále myslím na kolo číslo osm.“ – Dokončil své povídání Ir, který tipuje své vítězství v osmém kole.