Manažer Kownackého: Ještě dva zápasy a pak přijde na řadu Wilder!

Manažer Adama „Babyface“ Kownackého (20-0-0, 15 KO), Keith Connolly, odhalil plány svého svěřence. Třicetiletá světová desítka těžké váhy by se měla objevit v ringu ještě letos a následovat by měl souboj o titul.

Kownacki si o víkendu připsal hodně důležitou výhru nad americkým veteránem Chrisem „The Nightmare“ Arreolou (38-6-1, 33 KO), kterého přesvědčivě zdolal na body v poměru 2x 117-111 a 118-110. Sám rodák z Lomzy již několikrát sdělil své přání zaboxovat si o tituly mistra světa, ale po tomto souboji byl malinko skromnější. „Vrátím se zpět do tréninkového kempu a budu dál zdokonalovat svoje umění. Dnešní výkon nebyl úplně ideální, ale důležitá je výhra.“ – Prozradil bijec světové desítky.

Samozřejmě, že i kdyby chtěl, tak se k titulovému souboji nedostane ihned. Kownacki totiž chce bojovat o titul WBC, který má v držení alabamský knockoutér, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO). Šampion však má naplánovaný souboj na začátek listopadu s Luisem Ortizem. Následovat by měl únorový souboj s Tysonem Furym. „Adam si jde pro titulový souboj, o tom není pochyb, ale chtěl bych, aby před tím ještě absolvoval dva duely. Doufejme, že se mu podaří vyhrát snadněji, než tomu bylo v souboji s Arreolou.“ – Rozpovídal se pro zámořská média Connolly. „Pokud se souboj s Wilderem odehraje v Barclays Center, tak bude vyprodáno do posledního místa. Věřím, že souboj domluvíme v příštím roce.“ – Dokončil své povídání zástupce nejlépe postaveného polského boxera těžké váhy.