Makabu se střetne s Cieslakem o uvolněný titul WBC křížové váhy!

S největší pravděpodobností se o uvolněný titul WBC křížové váhy utká aktuální světová sedmička a držitel stříbrného pásu WBC Ilunga „Junior“ Makabu (26-2-0, 24 KO) se světovou osmičkou Michalem Cieslakem (19-0-0, 13 KO).

Debata mezi zástupci Cieslaka a Makabua se táhne již od začátku prosince minulého roku, kdy oba tábory začaly vyjednávat vzájemný střet o volný pás WBC křížové váhy, který uvolnil hvězdný Ukrajinec Oleksandr Usyk. Nyní to vypadá, že je konečně vše domluveno, jelikož sama WBC označila souboj mezi třicetiletým Polákem a o dva roky starším konžským válečníkem za hotový. Na střet by mělo dojít 25.1.2020 v Kinshase, což je hlavní město Demokratické republiky Kongo. Uznávaný server Boxrec.com, však tento zápas ještě oficiálně nepotvrdil.

Pro Cieslaka by šlo o první titulovou bitvu a vůbec první souboj za hranicemi rodné vlasti. Aktuální světová osmička a dvojka žebříčku WBC si v minulém roce připsala dvě důležitá vítězství, když zdolala před limitem Youriho Kayembre Kalengu a Olanrewaju Durodolu. Makabuovi momentálně patří sedmá příčka ve světovém žebříčku a prvním příčka u federace WBC. V minulém roce se rodák z konžské Kanangy blýskl dvěma výhrami, když nejprve v červenci ukončil před limitem Dmitrye Kudryashova a získal uvolněný pás WBC Silver, který následně obhájil na konci srpna těsným bodovým vítězstvím nad Alekseiem Papinem.