Makabu chce Briedise a pás IBF!

Světový šampión organizace WBC Ilunga Makabu křížové váhy chce sjednotit tituly. Dle svých slov chce šampióna IBF Mairise Briedise!

Rodák z Konga Ilunga Makabu (28-2-0, 25 KO) Obhájil na konci prosince světový titul WBC, když v sedmém kole ukončil Nigerijce Olanrewaja Durodolu (34-8-0, 31 KO). Pro Makabu to byla první obhajoba a už dostal chuť na šampióna IBF.

Lotyšský boxer Mairis Briedis (27-1-0, 19 KO) získal pás IBF loni v záři, kdy ve velmi očekávaném duelu vybodoval 2x 117:111 a 114:114 Kubánce Yuniela Dorticose.

“Jsem rád, že se mi podařilo obhájit titul. Poctivě jsem se připravoval a proti Durodolovi se mi povedlo zužitkovat vše, co jsme v přípravě trénovali. Jsem za pás velmi rád a chci varovat všechny své budoucí soupeře s tím, že se jej nevzdám. Nyní bych chtěl boxovat s šampiónem IBF Mairisem Briedisem a vzít si i jeho titul”. řekl Makabu

Zápas mezi třiatřicetiletým Makabu a pětatřicetiletým Briedisem by byl určitě hodně zajímavý, nicméně Briedis by se měl nejdříve utkat v odvetě s Polákem Krzysztofem Glowackim (31-2-0, 19 KO).