Maidana i Gamboa podepsali smlouvu s projektem PBC!

Nejenom streamingová platforma DAZN posiluje své pozice na trhu s profesionálním boxem. Pozadu nezůstává ani PBC mocného Ala Haymona, který o víkendu podepsal Marcose Maidanu (35-5-0, 31 KO) a Yuriorkise Gambou (29-2-0, 17 KO).

„El Chino“ Marcos Rene Maidana o víkendu ohlásil obrovský comeback a nyní vyplouvají na povrch zákulisní informace o jeho případném duelu a podmínkách smlouvy. Argentinský bitkař podepsal kontrakt s Premier Boxing Championship, kterou vlastní americký, boxerský magnát Al Haymon. Ten nabídl Maidanovi za první zápas jeden a půl milionů dolarů, za ten následný by měl inkasovat až tři miliony dolarů. První duel by měl rodák ze Santa Fe odboxovat v super welterové váze, tedy o váhu výše, než byl zvyklý. Následně by se však rád propracoval až do své původní welterové váhy.

Stejně jako pětatřicetiletý Maiadana, podepsal kontrakt s PBC i o dva roky starší Kubánec, Yuriorkis Gamboa. Zlatý medailista z olympijských her v Aténách a bývalý světový šampion pérové váhy se chystá do ringu na jaře tohoto roku. „El Ciclon de Guantanamo“ obdrží za první duel 250.000 dolarů, v tom dalším by se měl střetnout S Leem Santa Cruzem, či Gervontou Davisem a výplata by měla být o půl milionu dolarů větší. Ovšem v jaké formě se bude Gamboa prezentovat se neví. Naposledy se představil v ringu loni v listopadu, když vybodoval Miguela Beltrana, ale také se jednalo o jeho jediné vystoupení v rámci roku 2018.