Magomed Abdusalamov – Jak dnes vypadá?

Bývalá ruská hvězda měla skvěle našláplou profesionální kariéru. Až do roku 2013 nepoznal jediného přemožitele. Vše se změnilo 2. listopadu 2013, kdy prohrál s Mike Perezem a byl po zápase odvezen do nemocnice. Jeho kariéra tím tímto dnem skočila a začal boj o holý život….

Abdusalamov debutoval 6. září 2008 a až do listopadu 2013 nepoznal přemožitel v profesionálním ringu. 2. listopadu 2013 se postavil do ringu o americký titul USNBC proti Kubánci Mike Perezovi. Zápas to byl velice tvrdý. Abdusalamov měl zlomenou čelist a nos. Po zápase byl prakticky k nepoznání díky téměř celé podlité hlavě. Lékař ho poslal domů, se slovy “že je vše v pořádku”…

Nejhorší na celé situaci byl fakt, že nedostal sanitku, aby ho odvezla do nemocnice a ačkoliv nemohl ani pořádně stát na nohou dovezli ho do nemocnice taxíkem. Než se dostali do taxíku tak uplynulo dlouhých 20 minut, 20 minut v době, kdy každá minuta rozhodovala o jeho životě.

Abdusalamov byl přijat na neurologické ambulanci po dlouhých 140 minutách od konce zápasu. Tam lékaři zjistili silné krvácení do mozku a musel podstoupit téměř 3 hodiny dlouho operaci.
Lékařům se podařilo Abdusalamova zachránit, ovšem s doživotními následky. Do toho všeho po této operaci prodělal mozkovou mrtvici a strávil necelé dva měsíce v umělém spánku.

Ruský boxer se znovu začal učit mluvit, poznávat svou manželku a dceru. Jeho život se tak otočil o 180 stupňů a dodnes se neobejde bez cizí pomoci. Rodina dostala loni od státu New York odškodnění 22 miliónů amerických dolarů.

2.11.2013 – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Magomed Abdusalamov (18-1-0, 18 KO)
vs
Mike Perez (21-2-1, 13 KO) 

Takto začala po těžkém zranění pomalá a náročná rekonvalescence

Magomed Abdusalamov na loňské tiskové konferenci

Svého krajana byl v průběhu let navštívit Alexander Povetkin a jeho manažer Andrey Ryabinski

Magomed Abdusalamov v roce 2013…