Luis Ortize: Po té, co porazím Wildera, tak zapomeňte na titul Franchise Champion!

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) by případnou výhrou nad Luisem „King Kong“ Ortizem (31-1-0, 26 KO) po desáté obhájil pás WBC a hodně se spekuluje, že by právě on mohl být další Franchise Champion.

Organizace WBC nedávno udělala pořádný zmatek v pásech. Ke klasickému titulu WBC přibyl totiž ještě jeden, cennější pás a tím je takzvaný „Franchise Champion“. Prvním majitelem tohoto pásu se stal mexický šampion střední váhy, Saul „Canelo“ Alvarez a jako druhé jméno se skloňuje to, které patří šampionovi těžké váhy, tedy Deontayi Wilderovi. Alabamský knockoutér by musel zvládnout svoji desátou obhajobu titulu, ovšem to mu hodlá překazit jeho budoucí sok, Luis Ortiz. „Jediný přívlastek, který po našem souboji dostane, bude bývalý šampion. Ostatní bojovníci se neustále bojí, že Wilder dostane titul Franchise Champion a oni přijdou o souboj s ním, ale jediného čeho by se měli být je to, že se dostanou do ringu se mnou, jakmile budu mít titul kolem svého pasu.“ – Rozpovídal čtyřicetiletý rodák z Camaguey, který měl zřejmě namysli Dilliana Whyta.

Kubánský veterán tak nepřímo poslal organizaci WBC i jejího šampiona do patřičných míst. On sám je totiž zastáncem klasického titulu, jenž hodlá svým vítězstvím udržet ve hře. „Každý by se měl přestat bát toho, co se stane až Wilder vyhraje. Taková možnost totiž neexistuje. Zapomeňte na Franchise Champion a raději se připravte na to, že mě budete oslovovat, jako klasického šampiona WBC. Pokud chce organizace vytvořit pro Wildera titul, tak by ho měla nazvat třeba „Šampion mimo hru“, protože jeho série vítězství se zastaví.“ – Prohlásil odhodlaný kubánský bijec. To, jestli má Ortiz pravdu se dozvíme již 9.11.2019, kdy si to oba bijci rozdají pravděpodobně v Los Angeles.