Luis Ortiz poslal vzkaz Andymu Ruizovi: Proč chceš lehčí duel? Pojď bojovat se mnou!

Bývalý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální světová devítka těžké váhy Luis „King Kong“ Ortiz (31-2-0, 26 KO) chce další velký souboj a proto vyzval skoro celou špičku těžké váhy.

Již za pár dní oslaví kubánský veterán své jednačtyřicáté narozeniny, což je však pro něj samotného absolutně nepodstatná věc. Nestárnoucí rodák z Camaguey ale rozhodně nemá čas ztrácet čas a tak hledá vhodného kandidáta pro svůj další duel. Po listopadové prohře s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO) nechce žádné lehčí soupeře, protože do konce své kariéry, která se nevyhnutelně blíží, se chce dostat ještě jednou k bitvě o světové tituly. „Neustále trénuji. Připravuji se jako vždy. Jsem silný po mentální i fyzické stránce. Každý den makám v tělocvičně podle pokynů svého trenéra. Nyní jsem tak na padesáti procentech.“ – Začal své povídání Luis Oritz.

„Jsem nadšený, že lidé ode mě stále očekávají velké výkony. Jsem odhodlaný pokračovat ve své kariéře. Andy Ruiz, Adam Kownacki, Alexander Povetkin i Dillian Whyte. To všechno jsou chlapci, kteří jsou na vrcholu a všichni chtějí bojovat o světové tituly, ale nejdřív musí projít bitvou s King Kongem. To já jsem ten správný test.“ – Vyzývá všechny chasníky kubánský tanečník, jenž se následně opřel do bývalého šampiona Andyho Ruize, který s ním odmítl bojovat. „Proč potřebuje Ruiz lehčí souboj k návratu? My boxeři přece potřebujeme soupeře, kteří nám pomohou vylepšit naše jméno. Raději budu bojovat proti kvalitním borcům, než proti těm, jenž jsou pod mojí úrovní. Nyní se cítím nebezpečnější, než kdy dřív. Jsem připravený na všechny co mi chtějí čelit. Cítím se mladý. Moje děti jsou motorem mé kariéry.“ – Hlásí odhodlaně muž, který oslaví své jednačtyřicáté narozeniny již 29.3.2020.