Luis Ortiz plánuje tři souboje pro rok 2019 a čeká titulovou šanci!

Kubánský veterán Luis „King Kong“ Ortiz (30-1-0, 26 KO) plánuje na tento rok minimálně tři souboje a pořád doufá, že získá ještě jednu titulovou šanci. Tu promarnil v minulém roce, když nestačil na šampiona WBC, Deontaye Wildera.

Ortiz se v minulém roce konečně dočkal titulové šance a nebyl daleko od senzance, když v sedmém kole nepříjemně otřásl šampionem WBC, Deontayem Wilderem. Ten se ovšem z nejhoršího dostal a následně Kubánce ukončil v desátém dějství. Ortiz od té doby stihl hned dva souboje a oba ukončil před limitem. Cojanu se poroučel již v druhém kole. Kauffman sice odolával až do posledního dějství, ale ani on nedokázal dotáhnout duel na body. Nyní před Ortizem stojí další výzva v podobě Němce s rumunskými kořeny. S aktuálně třináctým mužem těžké váhy, Christianem Hammerem, se „King Kong“ střetne 2.3.2019 v Barclays Centre. Ve hře bude zřejmě titul WBO European, který má Němec v držení.

„ I přes prohru se nám v minulém roce dařilo. Samozřejmě budeme chtít odvetu s Deontayem Wilderem. Rádi se postavíme čelem každé výzvě, která přijde. Nyní nás čeká Christian Hammer, který je skvělým protivníkem. Bojoval s velkými jmény a třeba s Povetkinem dotáhl souboj až na body. Rádi bychom dostali Luise opět k bojům o titul, ale není to snadné. Zajímavý bojovníci, kteří mají nějaké jméno v těžké váze chtějí za souboj šedesát milionů dolarů a to pro nás není možné. Luis nedokáže prodat tolik PPV, abychom tuto skutečnost mohli splnit. Nemůžeme nyní odmítat žádné nabídky. Musíme bojovat, vyhrávat a věřit, že šance na titulový souboj přijde.“ – Okomentoval situaci svého svěřence trenér German Caicedo.