Luis Ortiz by se chtěl vrátit do ringu v červenci, ale má problém sehnat soupeře!

Dvojnásobný neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální světová devítka těžké váhy Luis „King Kong“ Ortiz (31-2-0, 26 KO) by se chtěl do ringu vrátit v červenci, ale zatím má problém sehnat soupeře.

Čtyřicetiletý kubánský veterán Luis Ortiz sice má zřejmě to nejlepší za sebou, ale i přesto stále budí respekt na špici těžké váhy. Jediný, kdo jej totiž dokázal v profesionálním ringu porazit je bývalý šampion WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO), který kubánského „King Konga“ vyprovodil dvakrát z ringu před limitem. Jenže zbytek chasníků dělá, že rodáka z Camaguey ani nezná. Například bývalému šampionovi těžké váhy Andymu „Destroyer“ Ruizovi Jr. (33-2-0, 22 KO) byl duel s Ortizem nabídnut, ale třicetiletý Američan s mexickými kořeny s díky odmítl. Údajně totiž potřebuje zahřívací duel a následně se „možná“ s kubánský veteránem utká.

„Lidé to chtějí vidět. Chtějí oba borce vidět v ringu, protože jsou to dva špičkový bojovníci těžké váhy.“ – Rozpovídal se trenér kubánské jedničky German Caicedo. „Každý vidí Luise, jako velký problém. Je totiž vysoký, levák a ještě se skvělou technikou. Věděl jsem, že bude problém mu hledat soupeře, když se dostane až na špici těžké váhy. Učil jsem se od samotného Angela Dundeeho (trenér Muhammada Aliho, či George Foremana) a ten mi vždycky říkal: „Pokud se střetne levák s pravákem, tak i když bude pravák silnější a lepší, tak se pokusí souboji s levákem vyhnout.“ – a Luis je velice nepříjemný levák, protože má sílu, techniku a srdce válečníka.“ – Pokračoval ve vyprávění Caicedo.

„Víte, mnoho promotérů to už s Luisem vzdalo, protože mu nebyly schopni domluvit kvalitní soupeře. Oscar De La Hoya se ho velice rád zbavil, ale Al Haymon (šéf stáje PBC, pod kterou Ortiz patří) to nevzdává a já si nemyslím, že by nad Luisem zlomil hůl. Jsem si jistý, že mu sežene kvalitní duely. Nyní máme v plánu dva duely, jeden v červenci a druhý na přelomu listopadu a prosince. Budeme Luise udržovat ve formě tak dlouho, jak to jen půjde. Dodržuje stravu celý rok, používá potřebné vitamíny a doplňky stravy. Snažíme se jeho stárnutí maximálně zpomalit. Cítí se silný a svěží, takže je momentálně ještě nebezpečnější, než kdy dřív.“ – Dokončil své vyprávění kouč obávaného Kubánce. Doufejme, že stáj Premier Boxing Champions brzy najde pro Ortize kvalitního soupeře a my budeme moci vidět tohoto kubánského tanečníka opět v ringu.