Lucie Pudilová vs Wu Yanan na UFC 278!

Lucie Pudilová vs Wu YananČeská fighterka Lucie Pudilová zná již jméno soupeřky. 20. srpna vyzve na galavečeru UFC 278 čínskou zápasnici Wu Yanan!

20.8.2022 – Salt Lake City, Utah, USA
UFC 278
Bantamová váha
Lucie Pudilová 🇨🇿🆚🇨🇳 Wu Yanan

Česká bojovnice Lucie Pudilová vlétla jako první Češka v historii do UFC 18. března 2017, kdy v Londýně možná až kontroverzně prohrála na body se švédskou fighterkou Linou Länsberg. Následně 16. června téhož roku si připsala první výhru, když vybodovala Ji Yeon Kim z Jižní Koree.

Rok 2018 začala další výhrou, když v americkém Austinu vybodovala Kanaďanku Sarah Moras. 8. září 2018 na UFC 228 přišla ovšem porážka na body s Irene Aldanou z Mexika. v roce 2019 oba své zápasy bohužel prohrála. Nejdříve 23. února nestačila na Američanku Liz Carmouche a naposledy 3. srpna prohrála před limitem s Antoninou Shevchenko.

Lucie Pudilová

Poslední zápas Pudilové v UFC se konal v lednu 2020 a nevyšel ji zrovna podle představ. Prvnímu kolu jasně dominovala Justine Kish, která skoro k ničemu Lucku nepustila. Ve druhém kole začala pracovat i Lucka, ale přesnější byla zase soupeřka. Třetí kolo opět ovládla Justine Kish a bodoví rozhodčí neměli těžkou práci a všichni shodně nabodovali 3:0 pro americkou fighterku a česká reprezentantka se musela s UFC rozloučit.

Další dva roky strávila v české organizaci Oktagon, kde odzápasila celkem sedm duelů z nichž pět vyhrála. Porazila Cornelii Holm, 2x Martu Waliczek, Maiju Suotamu a Carolinu Yariwake da Cruz. Naopak prohrála ostrý duel s Terezou Bledou a Talitou Bernardo.

Lucie Pudilová

Lucie na konci května oznámila velký návrat do nejprestižnější MMA ligy světa a její soupeřkou bude šestadvacetiletá Číňanka Wu Yanan. Yanan debutovala v UFC v prosinci 2017 a první zápas se ji příliš nepovedl a prohrála na body s Američankou Ginou Mazany.

Wu Yanan

Přesně o rok později už slavila první a zároveň poslední výhru v UFC, když v prvním kole utáhla americkou zápasnici Lauren Mueller. Poté následovali 3 prohry v řadě, v roce 2019 prohrála s Japonkou Mizuki Inoue, loni s Joselyne Edwards z Panamy a naposledy letos v dubnu s brazilskou fighterkou Mayrou Bueno Silvou. Yanan tak bude doslova bojovat o přežití v UFC a bude se snažit překazit návrat Lucie Pudilové.

Wu Yanan