Lucerna 2016: Idranyi seřezal Vítovce, Škvor vyhrál opět před limitem, Pejsar, Ondruš a Říha slaví vítězství!

Daniel Vítovec vs Vladimír IdranyiMáme zde videa všech devíti hlavních zápasů, které se konali 30. prosince v pražské Lucerně. Do síně slávy byl in memoriam uveden legendární český boxer Vilda Jakš!

Jako první byl v Lucerně 2015 uveden do boxerské síně slávy legendární Jaroslav Tomsa. Minulý pátek byla uvedena další legenda tohoto sportu Vilda Jakš.

Jakš byl v letech 1933 až 1936 mistrem Československa ve střední váze. Před pařížským zápasem o titul mistra světa neprohrál v profesionálním ringu 30 zápasů v řadě. O titul boxoval jako první Čechoslovák v pařížském Paláci sportu 4. května 1935 s francouzským boxerem Mercelem Thilem, úřadujícím mistrem světa ve střední váze. Zápas s o hlavu nižším Thilem rozhodl až v předposledním čtrnáctém kole, ručník hozený do ringu. Zápas sledovalo 20 000 diváků.
Naplánovanou odvetu oběma boxerům zhatila druhá světová válka. Pro nesouhlas s Mnichovskou dohodou se přes Francii dostal do Velké Británie a k 311. československé bombardovací peruti RAF. V Británii získal československý válečný kříž a medaili za chrabrost.
V srpnu 1943 jeho letoun Liberator při operačním letu sestřelila skupina německých dálkových stíhačů nad Biskajským zálivem.

1. zápas – K1, -86 kg
Daniel Brunclík vs Petar Jaman

Hned první duel hlavního programu nabídl velmi vyrovnanou Česko-chorvatskou bitvu. Dan měl proti sobě těžkého soupeře a bylo to v zápase vidět. Oba borci si nic nedarovali. Ačkoliv Dan vyhrál knockoutem ve druhém kole, tak tato výhra nebyla rozhodně zadarmo a na cenný skalp se pořádně nadřel.O2 TV

2. zápas – Box, super lehká váha
Jan Holec vs Khaka Avetisiani

Boxerský duel v super lehké váze nabídl 6ti kolovou převahu a dominanci českého borce, který celý zápas kontroloval. Honza skvělým pohybem prakticky nedovolil odolnému gruzínskému reprezentantovi nějaký přesnější úder a připsal si zaslouženě výhru na body.
O2 TV

3. zápas – Muay Thai, -72,5 kg
Jiří Apeltauer vs Nikola Crvenkovič

Desáté vystoupení legendy šestnácti provazů Jirky „Aplika“ Apeltauera skončilo prohrou. Zápas byl vyrovnaný a tvrdý, ani nejde vyloženě říct, že by se Jirkovi zápas nepovedl, ale jeho soupeř byl zkrátka lepší a přesnější. Chorvatský fighter tak oslavil výhru na body.
O2 TV

4. zápas – Box, těžká váha
Václav Pejsar vs Tornike Purichamiashvili

Další tvrdou bitvu ukázal český šampión Václav Pejsar a jeho o více jak 30 kg těžší gruzínský soupeř Purichamiashvili. Ačkoliv soupeř byl o spoustu míst níže než český boxer, tak celý zápas nebezpečně kousal především svou nevyzpytatelnou přední rukou, která dělala Vaškovi problémy. Pejsar až na 4. kolo, kdy očividně “odpočíval“ zápas zcela ovládl a prokousal se k výhře na body, stejně jako pětinásobný český šampión Daniel Táborský, který se s Gruzíncem utkal loni v amatérském ringu.
O2 TV

5. zápas – K1, -95 kg
Daniel Škvor vs Ahmned Krnič

Bosenský fighter Krnič se pustil do českého borce hodně svižně a půlku prvního kola byl lepší fighterem v ringu. Dan následně začal postupně přebírat iniciativu a zkušeně čekal na finální úder, který přišel 25 vteřin před koncem prvního kola, přesným a velmi tvrdým pravým zvedákem poslal Krniče k zemi a ten už neměl sílu na to, aby v boji pokračoval. Dan letos ukazuje neskutečnou formu a v letošním roce budeme bedlivě sledovat, kam dál se tento zápasník posune.
O2 TV

6. zápas – Box, super velterová váha
Vladimír Říha vs Daniel Bažo

Český souboj nabídl šestý duel galavečera a bylo se na co dívat. Bažo v prvním kole skvělým pohybem a přesností zaskočil favorizovaného Říhu a kolo šlo za ním. Od druhého kola postupně začínal zápas přebírat Vláďa, který zlepšil pohyb i přesnost úderů. Druhé až čtvrté kolo tak bylo už na straně favorita. Následně roh Daniela Baža oznámil, že již do dalšího kola nenastoupí a po chvilce bylo jasno, Bažovi praskl kloub na prstě a s tím to zraněním nemohl dále v zápase pokračovat. Vláďa tak slaví povinnou výhru.
O2 TV

7. zápas – K1, -95 kg
Petr Ondruš vs Bahrudin Mahmič

Petr Ondruš se vrátil vítězně do ringu po tvrdým knockoutu, který utržil od Jiřího Žáka v pražské O2 aréně. Po vyrovnaném prvním kole, ve kterém bosenský fighter hodně kousal, Petr přitvrdil a po vydařeném kolenu poslal soupeře do počítání. Ve třetím kole byl český borec jednoznačně lepší a svůj zápas dotáhl do jasného bodového vítězství.
O2 TV

8. zápas – K1, -82,5 kg, Titul WASO
Daniel Vítovec vs Vladimír Idranyi

První titulový zápas nabídl odvetný česko-slovenský titulový souboj z letošního dubna. Na galavečeru Simple The Best vyhrál na body český borec a Idranyi byl velmi nespokojený a tak v pátek dostal druhou šanci. Tu využil se vším všudy. Nejdříve v půlce kola parádním levým hákem sestřelil českého borce k zemi, ten byl počítán a dost otřesen. Slovenský fighter vycítil šanci a do Vítovce se pustil all-in, což se mu vyplatilo a Dana doslova umlátil do provazů. Rozhodčí následně zápas ukončil.
O2 TV

9. zápas – K1, -70kg, Titul WASO
Jan Rudolf vs Nikola Cimeša

Hlavní zápas galavečera nabídl opět titulový souboj o mezinárodní český pás organizace WASO. Domácí borec stál proti jednoznačně nejtěžšímu soupeři dosavadní kariéry a bylo to znát. Srbský reprezentant nasadil od první vteřiny zápasu naprosto neskutečný tempo a jeho frekvence úderů byla opravdu famózní a náš borec jen těžko hledal odpověď. Ačkoliv Honza bojoval jako lev a předvedl parádní výkon tak na srbskou mašinu to nestačilo a rozdíl byl znatelný. Ani druhý pás tak nezůstává bohužel v české republice.
O2 TV