Lotyšsko také zakazuje hromadné akce! Finále WBSS mezi Briedisem a Dorticosem se odloží!

Finále boxerské ligy mistrů World Boxing Super Series v křížové váze mezi šampionem IBF Yunielem „The KO Doctor“ Dorticosem (24-1-0, 22 KO) a bývalým světovým šampionem Mairisem Briedisem (26-1-0, 19 KO) se pravděpodobně odloží.

Koronavirová pandémie nadále sužuje svět profesionálního boxu a všechny galavečery se postupně ruší a odkládají. S vyhláškou přišla i lotyšská vláda, která zakázala veřejné akce nad 200 lidí až do konce příštího měsíce. Do této kategorie samozřejmě spadá i finále boxerské ligy mistrů WBSS v křížové váze mezi světovou jedničkou Mairisem Briedisem a světovou dvojkou Yunielem Dorticosem. Oba borci se měli utkat o prestižní trofej Muhammada Aliho a pás šampiona IBF 21.3.2020 v Rize, ale jejich duel bude zřejmě nakonec přesunut. Oficiálně to není potvrzeno, ale je to jen otázka času.

Pětatřicetiletý lotyšský policista a o rok mladší kubánský knockoutér tedy opět zažijí odklad svého velkého duelu. Jejich finálové měření sil se totiž mělo konat již minulý rok, ale kvůli kontroverznímu duelu Briedise s Glowackim a následným tahanicím s federací WBO se termín přesunul až na jaro tohoto roku. Rodák Cienfuegos stál v ringu naposledy 15.6.2019, kdy v senzační bitvě ukončil v desátém kole neporaženého Andrewa Tabitiho. Rodák z Rigy se ukázal na tom samém galavečer v již vzpomínané bitvě s Glowackim, která skončila kontroverzním vítězstvím Briedise technickým knockoutem ve třetím kole.