Lomachenko vs Lopez v září!

Sjednocující souboj o nesporného krále lehké váhy mezi aktuální jedničkou a šampionem WBC, WBA, WBO Vasylem „Hi-Tech“ Lomachenkem (14-1-0, 10 KO) a světovou dvojkou a šampionem IBF Teofimem „El Brooklyn“ Lopezem (15-0-0, 12 KO) by se měl konat v září!

Aktuální král lehké váhy a držitel titulů WBC, WBA a WBO Vasyl Lomachenko se střetne s aktuální dvojkou a šampionem IBF Teofimem Lopezem nakonec v září. Původně se měli obě hvězdy lehké váhy utkat poslní květnový den, ale z důvodu pandemie byl zápas odložen.

Stále teprve dvaadvacetiletý Američan získal titul mistra světa organizace IBF loni v prosinci, když ve dvou kolech naprosto hladce sfoukl ghanského knockoutéra Richarda Commeye.

„Hodlám se stát hlavní hvězdou tohoto sportu. Když porazím Lomachenka, tak můj výstup na vrchol bude jen rychlejší. Tenhle starej šrot brzy skončí v propadlišti dějin. Je v profesionálním boxu sedm let a stále se snaží psát historii. On sám moc dobře ví, že nemá moc času. Mě je dvaadvacet, mám dlouhou kariéru před sebou a pokud zdolám někoho, jako je Lomachenko, tak se stanu velkou hvězdou přes noc. Těším se, až budu moct šokovat svět. Tohle bude ještě lepší, než výhra nad Commeyem.“ – Hlásí odhodlaně Lopez.

Proti němu však stojí naprosto dokonalý dvaatřicetiletý ukrajinský stroj, který zničil ty nejlepší borce od pérové po lehkou váhu.

Bob Arum potvrdil zářijový měsíc pro tento boj. Zatím není ještě potvrzen přesný datum, ale vše se bude odvíjet jak moc se uvolní podmínky pro zápas s diváky. „Nařízení a podmínky se mění prakticky každý týden a budeme situaci vážně monitorovat, protože chceme co nejvíce fanoušků na tento zápas. Nicméně zapas bude stoprocentně v září!