Lomachenko vs Linares 12. května!

Vasyl Lomachenko vs Jorge LinaresVasyl Lomachenko se definitivně přesouvá o další váhovou kategorii výše a čeká ho titulový souboj v lehké váze. Vyzve šampióna organizace WBA Jorge Linarese!

12.5.2018 – Madison Square Garden, New York, USA
Lehké váha
Vasyl Lomachenko vs Jorge Linares
Ukrajinská a světová jednička super pérové váhy Vasyl „Hi-tech“ LOMACHENKO (10-1-0, 8 KO) a venezuelská a světová jednička lehké váhy Jorge „El Nino de Oro Golden Boy“ LINARES (44-3-0, 27 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o titul WBA!

Vasyl Lomachenko se výzev nebojí a chce jen ty nejlepší. 7. listopadu 2015 naposledy obhájil světový titul WBO, když v desátém kole knockoutoval Mexičana Romula Koasichu.

Poté 11. června 2016 se přesunul o váhu výše a hned vyzval světovou jedničku super pérové váhy, tehdejšího šampióna WBO Romana Martineze. Zápas trval pouhých pět kol, ve kterých si Martinez ani neškrtl a Lomachenko jej brutálně sestřelil v pátém kole.

Vasyl Lomachenko vs Roman Martinez

Následně Lomachenko titul čtyřikrát obhájil, když zdemoloval v sedmém kole sraba Nicholase Walterse, v devátém kole Jasona Sosu, v sedmém kole Miguela Marriagu a naposledy loni 9. prosince ve velmi očekávané bitvě naprosto vymazal do té doby neporaženou kubánskou hvězdu Guillerma Rigondeauxe.

Nyní jej čeká další obrovská výzva a to šampión v lehké váze Jorge Linares. Favoritem zápasu je ovšem vyzyvatel Lomachenko, který předvádí neskutečné výkony a box v jeho podání je to nejlepší, co tento sport nabízí.

Vasyl Lomachenko vs Nicholas Walters

Jorge Linares naposledy prohrál v roce 2012, když ho ve dvou kolech zničil Mexičan Sergio Thompson. Od Té doby ovšem nepoznal hořkost porážky a vypracoval se až na jedničku světového ratingu.

Jorge LINARES

Od roku 2015 držel Linares pás WBC a o rok později získal pás organizace WBA, o který bude právě s Lomachenkem bojovat. Pokud Lomachenko Linarese porazí, stane se šampiónem již třetí váhové kategorie.