Lomachenko si jde pro třetí pás v lehké váze. Zastavit se jej pokusí domácí Campbell!

Již v sobotu večer se pokusí hvězdný Ukrajinec a šampion WBA a WBO v lehké váze, Vasiliy „Hi-Tech“ Lomachenko (13-1-0, 10 KO), opět přiblížit nesmrtelnosti v rohovnickém sportu. To se mu pokusí překazit stejně starý britský válečník, Luke Campbell (20-2-0, 16 KO).

V sobotu večer se v londýnském ringu pod střechou O2 Arény střetnou dva olympijští vítězové. Jednatřicetiletý král lehké váhy Vasiliy Lomachenko je dokonce dvojnásobným olympijským vítězem a aktuálně také šampionem WBA a WBO v lehké váze. Nyní bude mít možnost ukořistit další titul do sbírky, protože ve hře bude i uvolněný titul WBC. Jeho cestu za nesmrtelností v rohovnickém sportu se pokusí překazit stejně starý domácí válečník a taktéž olympijský vítěz z Londýna, Luke Campbell. Souboj dvou leváků bude rozhodně obrovskou reklamou profesionálního boxu a oba prahnout po vítězství.

„Pamatuji si toto místo velice dobře. Vzpomínám si, jak jsem zde dosáhl na druhé olympijské zlato a na to, jak zde vlály ukrajinské vlajky. Bylo zde hodně ukrajinských fanoušků. Je to opravdu krásná vzpomínka.“ – Vrátil se na chvíli zpět v čase současný vládce lehké váhy, aby zavzpomínal na olympijské hry. „Nyní zde asi nebudu mít tolik podporovatelů, protože bojuji se slavným britským borcem, který zde má opravdu mnoho fanoušků, ale je mi to jedno. Samozřejmě není snadné bojovat na půdě soupeře, ale já jsem zde proto, abych si splnil sen. Chci sjednotit tituly lehké váhy a proto jsem zde. Moje příprava byla skvělá. Mám kolem sebe skvělý tým a moje předpověď souboje je jasná. Uvidíte velmi dobrý a zajímavý souboj.“ – Okomentoval nadcházející duel Lomachenko.

„Jsem zde, abych ukázal, že jsem nejlepší. Mohl jsem si vybrat lehkého soupeře a získat titul WBC proti neznámému boxerovi, ale o to já nestojím. Nechci být šampionem, kterého nikdo nezná. Každý bude znát mé jméno pokud vyhraji tento souboj a porazím Lomachenka. Už jsem bojoval s Linaresem a byť jsem prohrál, tak jsem ukázal, že patřím na světovou úroveň. Před tím soubojem mi zemřel otec a já jsem přesto šel do ringu a téměř jsem ten souboj vyhrál. Dodnes mám pocit, že jsem Linarese porazil. Nyní jdu do ringu proti tomu nejlepšímu boxerovi naší váhy.“ – Rozpovídal se sebevědomý Campbell. Dokáže šokovat svět a porazit legendárního Lomachenka? Nebo si nadpozemsky boxující Ukrajinec připíše další fenomenální vítězství? To se dozvíme již v sobotu večer. Galavečer vysílá stanice Sport2 od 22:00!