Lomachenko se dohodl s Campbellem, hlásí organizace WBC!

Podle prezidenta organizace WBC, Mauricio Sulaimana, dosáhly strany Vasiliye „Hi-Tech“ Lomachenka (13-1-0, 10 KO) a Luka Campbella (20-2-0, 16 KO) dohody. Duel by tedy měl být velice brzy oficiálně ohlášen. 

Souboj mezi aktuálním šampionem WBA a WBO, Vasiliyem Lomachenkem a britským borcem, Lukem Campbellem, kteří by si to měli rozdat o uvolněný titul WBC, se dohaduje již od poloviny května. Jenže Bob Arum a Eddie Hearn (zástupci obou borců) nemohli dlouho najít společnou řeč a do sporů se tak musela vložit sama organizace WBC, která určila dražbu tohoto souboje. Ta byla stanovena na včerejší den, ale oba promotéři kontaktovali zmíněnou organizace, že v dohodě chybí jen pár detailů, jenž se brzy vyřeší a dražba se tedy zrušila. Fanoušci se tak mohou začít těšit na další boj hvězdného Ukrajince, který se odehraje 31.8.2019 v Londýně.

Vítěz tohoto souboje tedy odejde z ringu se třemi světovými pásy a další na řadě bude zřejmě souboj s Richardem Commeyem (28-2-0, 25 KO), jenž drží poslední titul IBF. Ovšem je zde i ta možnost, že vítěz bude tlačen skrze organizaci WBC do povinné obhajoby. V rámci finálního eliminátoru se totiž střetne, 19.7.2019, jednadvacetiletý Američan, Teofimo Lopez, s neporaženým japonským samurajem, Masayoshim Nakatanim. To už ale příliš předbíháme. Nyní se rozhodně můžeme těšit na další skvělé představení jednatřicetiletého ukrajinského kouzelníka.