Lomachenko předvedl opět famózní výkon!

Ukrajinský boxer Vasyl Lomachenko nedal britskému soupeři Luke Campbellovi šanci a vítězí jednoznačně na body a má v držení světové tituly WBA, WBO a WBC v lehké váze!

Velmi očekávaná bitva mezi dvojnásobným olympijským vítězem Vasylem Lomachenkem (14-1-0, 10 KO) a olympijským vítězem Luke Campbellem (20-3-0, 16 KO) skončila jasným vítězstvím úřadující šampióna z Ukrajiny.

Oba boxeři v ringu ukázala box na nejvyšší úrovní a jednalo se rozhodně jeden z nejkrásnějších zápasů tohoto roku. Domácí Campbell boxoval chytře, přesně a jednou dokázal dostat Lomachenka do menších problémů, ale výkon Ukrajince byl opět jako z jiné dimenze.

Práce nohou, rychlost úderů, přesnost úderů a celkový pohyb těla byl neskutečný, což vyvrcholilo v jedenáctém kole, kdy dokázal tvrdým úderem Lomachenko dostat Campbella do počítání.

Rodák z britského Yorkshiru nakonec zápas doboxoval do samého konce a Lomachenko slaví světové tituly vWBA, WBO a WBC v lehké váze.

Ukrajinský boxer tak nyní bude vyhlížet sjednocující zápas s rodákem z Ghany Richardem Commeyem (29-2-0, 26 KO), který má v držení světový titul organizace IBF. Pokud by se s Lomachenkem utkat nechtěl, je Ukrajinec přezdívaný „Hi-Tech“ připraven přejít do další váhové kategorie, tedy super lehké.

Vasyl Lomachenko vs Luke Campbell
Jean Robert Laine – 118:109
Omar Mintun – 119:108
Benoit Roussel – 119:108