Lomachenko famózně přejel Crollu ve čtvrtém kole a chce Garciu!

Necelá čtyři kola potřeboval úřadující šampion WBA a WBO, Vasiliy „Hi-Tech“ Lomachenko (13-1-0, 10 KO), aby doslova a do písmene přejel povinného vyzývatele a světovou dvojku, Anthonyho „Million Dollar“ Crollu (34-7-3, 13 KO).

Tento zápas měl pro většinu fanoušků a expertů předem jasný výsledek. Jenže dvaatřicetiletý Brit před soubojem hlásal, že našel recept na fenomenálního Ukrajice a hodlal šokovat svět. Nešokoval. V prvním kole sice držel krok s o rok mladším šampionem, ale ten pouze měřil vzdálenost a načítal si Crollův styl. Ve druhém kole definitivně šlápl na plyn. Šokovaný rodák z Machesteru jakoby sám nevěřil, co se to děje. Lomachenko jej naprosto přejel rychlostně a údery doslova demoloval soupeře. Absolutní nádhera v načasování úderů, střídání pásem a rychlost v podání Ukrajince. Jedním slovem dokonalost.

Ve třetím kole šampion ještě přitlačil na pilu a Brit prakticky celý zápas jen leštil zády ringové provazy. První zlom přišel na konci třetího dějství, kdy Lomachenko vysypal do soupeře brutální kombinaci a rozhodčí Jack Reiss poprvé skočil mezi oba borce. Jenže nešlo o ukončení duelu, jak si mnozí, i Lomachenko, mysleli. Crollovi totiž bránily provazy v tom, aby upadl. Ringový sudí tedy naprosto správně rozhodl o technickém knockdownu a začal počítat. Britského borce nakonec zachránil i konec kola. Co ukrajinský fenomén začal na konci třetího dějství, to definitivně dokončil ve čtvrtém. Totálně psychicky zlomeného Crollu opět dostal k provazům a přesně trefil hák na spánek, po kterém už se soupeř zpět na nohy nedostal.

„Moje ego je více zlomené, než moje tělo. Chtěl jsem ukázat ze mě to nejlepší, ale on je prostě fenomenální. Věděl jsem o sobě, když přišel ten knockout, ale moje nohy mi nesloužily. Nemohl jsem vstát. Je opravdu speciální. Bude dál vládnout a může dokázat cokoliv, co bude chtít v tomto sportu.“ – Vysekl poklonu zlomený Crolla. „Chci bojovat s Mikeym Garciou. Nevím, kdy to bude, ale uvidíme. Zůstanu v lehké váze tak dlouho, jak jen to bude možné. Chci sjednotit všechny tituly.“ – Prohlásil Lomachenko ihned po zápase. Nyní je zcela jasné, kam jeho kroky povedou. Na konci léta souboj s šampionem IBF, Richardem Commeyem a na konci roku souboj s šampionem WBC, Mikeym Garciou? To nám snad brzy prozradí promotéři a my si pojďme vychutnat fenomenální vítězství aktuálně šestého muže P4P žebříčku.