Lomachenko bude čekat na sjednocující duel. Střetne se Crollou?

Vasyl Lomachenko (12-1-0, 9 KO) čekal o víkendu na svého příštího soupeře, který měl vzejít ze zápasu Richard Commey (28-2-0, 25 KO) a Isa Chaniev (13-2-0, 6 KO). Oba borci si to totiž rozdali o uvolněný titul IBF v lehké váze.

Již před duelem avizoval Bob Arum, že půjde o velmi důležitý duel. Nejen, že určí nového mistra světa IBF v lehké váze, ale zároveň určí dalšího soupeře pro ukrajinský přízrak, Vasyla Lomachenka. Borec s přezdívkou „Hi-Tech“ by totiž v lehké váze rád sjednocoval a toto je bez pochyby skvělá příležitost. Ghaňan Commey předvedl perfektní výkon, kdy si ruského soka namazal ve dvou kolech na chleba. Chaniev se ocitl třikrát na zemi. V prvním kole se ještě dokázal zvednout, ovšem ve druhém přišly downy dva a z těch se už Rus nedokázal dostat.

„Je to pro mě velká satisfakce. Tvrdě jsem pracoval a nakonec jsem se stal mistrem světa.“ – Okomentoval svůj výkon skromně rodák z ghanské Accry. Nyní by ho měl čekat sjednocující duel s ukrajinským držitelem pásů WBA a WBO. Jenže tomu tak nebude v dubnu, jak se počítalo, ale zřejmě až v druhé polovině tohoto roku. Commey si totiž o Chanieva zlomil ruku a nestihne se připravit na dubnový duel. Lomachenko by se tak měl postavit svému povinnému vyzývateli, kterým je Anthony Crolla. V tomto případě se půjde do dražby. Ta je naplánována na středu.