Lipinets zdemoloval Petersona a ukončil mu kariéru!

Z neděle na pondělí se v MGM National Harbor konal galavečer profesionálního boxu, jehož vrcholem byl souboj mezi ruským „Samurajem“ Sergeyem Lipinětsem (15-1-0, 11 KO) a americkým veteránem Lamontem „Havoc“ Petersonem (35-5-1, 17 KO).

Narodil se v Kazachstánu, bydlí v americkém Beverly Hills, reprezentuje Rusko a píše hodně zajímavý příběh. Toť úvodem k třicetiletému „Samuraji“, který se rozhodl jít ve stopách jediného svého přemožitele Mikeyho Garcii a přeskočit z lehké váhy až do welterové divize. Rodák z kazašského Martuku učinil přestup ihned po porážce od Garcii, která se datuje na březen minulého roku. V prvním souboji udolal na body Ericka Bona. O tomto víkendu už byl přesvědčivější. O pět let staršího Petersona zdemoloval v deseti kolech.

Oba borci boxovali ve vysokém tempu hned od úvodního dějství. Oba tlačili, oba si vyměňovali tvrdé kombinace. První polovinu duelu ovládl přesnější a rychlejší Peterson, který vedl po sedmi kolech 69-64 (podle boxingscene.com). Jenže Rus se nevzdal a od osmého kola začal přebírat otěže zápasu. Definitivní zlom přišel v desátém kole, kdy hák Lipinětse roztancoval nohy pětatřicetiletého Američana. Vše dokončila salva úderů na provazech, po které se Peterson poroučel k zemi. Následně z jeho rohu přilétl ručník a byl konec.

Po skončení duelu se rodák z Washingtonu rozhodl ukončit kariéru. Bijec, který má na kontě výhru s Amirem Khanem, či Felixem Diazem a také prohry s jmény Lucas Matthysse, Danny Garcia, či Errol Spence, se v ringu zřejmě již neobjeví. „ Byla to dlouhá kariéra, ale dnes nastal ten den. Miluji vás všechny a děkuji, že jste mě přišli podpořit. Je na čase skončit. Nemohl jsem si vybrat lepší místo. Je to naposledy, co jste mě viděli v ringu.“ – prohlásil Peterson po duelu. Co bude dál s jeho ruským soupeřem je ve hvězdách. Lipinets je aktuální světovou dvaadvacítkou welterové váhy.