Linares to nebude! Ryan Garcia se zřejmě 4.7.2020 utká s Abnerem Maresem!

Aktuální světová desítka a držitel stříbrného pásu WBC lehké váhy Ryan „Kingry“ Garcia (20-0-0, 17 KO) se zřejmě nakonec utká s bývalým šampionem třech váhových kategorií Abnerem Maresem (31-3-1, 15 KO).

Původně se mluvilo o tom, že jednadvacetiletý americký talent a držitel stříbrného pásu WBC lehké váhy Ryan Garcia se v příštím souboji postaví velezkušenému venezuelskému válečníkovi Jorgemu „Golden Boy“ Linaresovi (47-5-0, 29 KO). I bývalý světový šampion třech váhových kategorií z tohoto nápadu byl nadšený, jenže radost mu pokazila pandemie koronaviru. Čtyřiatřicetiletý rodák z venezuelského Barinasu totiž dlouhodobě žije v Tokiu a jelikož se momentálně nachází doma s rodinou, tak nemůže vycestovat do USA. Garcia se však touží vrátit do ringu co nejrychleji a hodlá se představit na jednom z prvních galavečerů stáje Golden Boy Promotions, který je naplánovaný na 4.7.2020 do Los Angeles.

O souboj s mladým Američan se přihlásil další šampion třech váhových kategorií Abner Mares. Čtyřiatřicetiletý Mexičan stál v ringu naposledy před dvěma lety, když na body prohrál s krajanem Leo Santa Cruzem. „Pokud Mares touží po souboji se mnou, tak jej velice rád přivítám v ringu. Připomenu mu jeho první expresní prohru s Jhonnym Gonzalezem.“ – Prohlásil Garcia, jenž svému potencionálnímu soupeři připomínal sedm let starou bitvu, ve které padl v prvním kole. On sám je totiž strojem na demolice v prvních dějstvích. Ze svých dvaceti soubojů ukončil rodák z Kalifornie hned sedmnáct soupeřů před limitem a hned osm z nich se z ringu pakovalo v prvních třech minutách.