Lewis byl ohromený Ruizovou silou: Ten chlap je zatraceně silný!

Lennox Lewis prozradil, že byl velice ohromený silou úderu Andyho „Destroyer“ Ruize Jr. (33-1-0, 22 KO), který 1.6.2019 nečekaně ukončil kralování britské hvězdy Anthonyho „AJ“ Joshuy (22-1-0, 21 KO).

Třicetiletý Američan s mexickými kořeny Andy Ruiz začátkem června šokoval celý svět, když v sedmi kolech senzačně sesadil britskou hvězdu Anthonyho Joshuu z trůnu těžké váhy a z rukou mu vytrhl pásy organizací WBA, WBO, IBF a IBO. S otevřenou pusou přihlížel demolici i například Joseph Parker, či Oleksandr Usyk, kteří chvíli po ukončení duelu nemohli najít slova. Malý, tlustý a všemi podceňovaný „Destroyer“ doslova uzemnil každého, kdo o něm před soubojem pochyboval a zaskočil i bývalého krále těžké váhy Lennoxe „The Lion“ Lewise (41-2-1, 32 KO). Dnes již čtyřiapadesátiletá legenda těžké váhy poprvé viděla Ruize v dubnovém souboji s Dimitrenkem, který komentovala pro PBC a Fox.

„Ten chlap má neskutečně tvrdé bomby. Tehdy jsem seděl pod ringem a komentoval jsem situaci pro PBC a jen jsem slyšel hodně tvrdé rány. Bylo to jako výstřely z děla. Sám pro sebe jsem si říkal: Co to sakra je? – Každá jeho rána byla neskutečně slyšet.“ – Vzpomíná Lewis na první zážitek s aktuálním šampionem. Avšak to nebylo poprvé, co o Andym slyšel. „Jeho bývalý trenér Freddie Roach mi vždy říkal, že hubenější Ruiz není tak dobrý. Nevím, raději bych si myslel, že po hubnutí bude rychlejší, ale jeho rány zůstanou stejně tvrdé.“ – Okomentoval hodně probírané téma hubnutí ohledně nadcházejícího víkendového střetu.