Leo Santa Cruz zdolal Riveru a obhájil pás WBA v pérové váze!

Bitvou dvou mexických válečníků skončila dle předpovědi většiny odborníků vítězstvím šampiona WBA Lea Santa Cruze (36-1-1, 19 KO), který svého soka Rafaela Riveru (23-3-2, 17 KO) nepustil vůbec do zápasu a slavil bodovou výhru.

Santa Cruze je hodně zajímavé sledovat, protože jeho bitvy se dělí na dva druhy. S horšími protivníky se jedná převážně o nudné souboje, jelikož Santa Cruz nedisponuje ničivou silou, ale všechny své soupeře přejede jednoznačně aktivitou. S těmi lepšími předvádí nezapomenutelné bitvy plné napětí. Jak Abner Mares, tak Carl Frampton z něj dokázali vymáčknout ty nejlepší výkony a mnohdy šlo o bitvy roku. Bohužel Rivera do této skupiny úplně nepatří. Jeho prohra byla více než jednoznačná, což dokládají i úderové statistiky. Santa Cruz trefil 334 přesných úderů. Rivera pouhou polovinu, tedy 151 přesných úderů.

„Chci bojovat s těmi nejlepšími. Chtěl bych bojovat s jakýmkoliv šampionem pérové váhy. Chci třetí souboj s Carlem Framptonem, i když není šampionem, máme to mezi sebou nerozhodně. Letos bych se rád v ringu představil třikrát proti těm nejlepším v divizi.“ – Nastínil svoje plány „El Terremoto“. Čtyřiadvacetiletý Rivera byl se svým výkonem také spokojený, byť jednoznačně prohrál 3x 119:109. „Jsem velmi spokojený se svým výkonem. Udělal jsem pěkný zápas. Stál jsem v ringu s nejlepším chlapem v divizi a vyměňoval si sním tvrdé údery. Jsem pyšný na to, že jsem mohl odboxovat dvanáct kol s šampionem, jako je Leo Santa Cruz.“ – Zakončil s respektem Rivera.