Leo Santa Cruz bude o víkendu obhajovat svůj pás WBA!

O tomto víkendu se vrátí do ringu „El Terremoto“ Leo Santa Cruz (35-1-1, 19 KO). Ten bude hájit svůj pás WBA super v pérové váze. Jeho soupeřem bude další Mexičan, Rafael „Big Bang“ Rivera (26-2-2, 17 KO).

Teprve třicetiletý Mexičan má za sebou celkem slušnou kariéru a zřejmě i leccos před sebou. V roce 2012 poprvé okusil, jaké je to být šampionem. Vusi Malingu zdolal na body a mohl zvednout pás IBF bantamové váhy nad hlavu. O rok později již držel nad hlavou zeleno-zlatý pás WBC, tentokrát ve váze super bantamové. Victora Terrazase sestřelil knockoutem již ve třetím dějství. V roce 2015 vybodoval i známého krajana Abnera Marese, aby mohl zvednout titul i ve třetí váze, tedy pérové. Následovalo ukončení Kika Martineze a dva velice těžké a vyrovnané duely s britským „Šakalem“ Carlem Framptonem.

Rodák z Tijuany, Rafael Rivera, je po dvou porážkách, které utrpěl v roce 2017 a 2018, až světovou osmasedmdesátkou. Ovšem je potřeba dodat, že borec s přezdívkou „Big Bang“ padl s talentovaným americkým bojovníkem Josephem Diazem až na body a s druhým neporaženým Američanem, Joetem Gonzalezem prohrál více než sporně. Santa Cruze tedy nečeká rozhodně snadný úkol, i když cokoliv jiného než jeho vítězství ani nepřipadá do úvahy. Na stejném galavečeru, který se koná v Kalifornii se představí také neporažený bijec Omar Figueroa s americkým držákem Johnem Molinou, nebo talentovaná střední váha Hugo Centeno.