Lennox Lewis radí Joshuovi změnu trenéra. Skončí Rob McCracken v týmu Brita?

Rob McCracken je mužem, který dovedl Anthonyho Joshuu (22-1-0, 21 KO) k olympijskému zlatu i ke světovým titulům mezi profesionály. Podle kritiků by však měl devětadvacetiletý rodák z Watfordu zvážit změnu trenéra.

Podle mnohých fanoušků i expertů by se měl bývalý král těžké váhy zamyslet nad změnou trenéra. To samé mu radí i jeho krajan a bývalý šampion těžké váhy, Lennox „Lion“ Lewis (41-2-1, 32 KO), který si prošel podobnou prohrou, jako Joshua. V roce 2001 senzačně padl s Hasimem „The Rock“ Rahmanem (50-9-2, 41 KO) v pátém kole knockoutem. Následovala odveta, kterou již opanoval Lewis, který svého amerického soka spráskal ve čtyřech kolech. Třiapadesátiletý rodák z Londýna tedy určitě ví, o čem mluví.

„Nemůžeš jít na vysokou školu s učitelem ze střední. Joshua od něj nedostane potřebné rady na takovéto úrovni. V tomto okamžiku potřebuje již profesora. McCracken je jistě skvělý trenér, ale možná zkrátka nevyhovuje stylu, jenž Joshua potřebuje. Anthony nebyl dobře připravený na to, s čím Ruiz přišel do ringu.“ – Prohlásil Lewis. I několik expertů upozorňovalo na to, že bývalý světový šampion má až příliš děravou obranu a v tomto zápase až často spouštěl ruce k pasu. Uvidíme, jak Joshua naloží s první profesionální porážkou a jestli na post trenéra jmenuje jiného muže, než Roba McCrackena.