Lennox Lewis: Knockoutoval jsem Golotu v prvním kole, protože mě bolelo břicho!

S hodně zajímavou historkou přišel trojnásobný světový šampion těžké váhy Lennox „The Lion“ Lewis (41-2-1, 32 KO). Hvězdný Brit přiznal, že knockoutoval v prvním kole polského obra Andrzeje Golotu (41-9-1, 33 KO) jen proto, že jej bolelo břicho.

Andrzej Golota byl v roce 1996 bezpochyby velkým postrachem těžké váhy. Polský obr absolvoval dva strhující duely s bývalým šampionem Riddickem „Big Daddy“ Bowem (43-1-0, 33 KO), kterému dával celkem slušné bití. Jenže jeho výbušná povaha neustála vypjaté souboje, které vždy skončili diskvalifikací za údery pod pás. Očekávalo se tedy, že stejně těžká bitva čeká i na britského šampiona Lennoxe Lewise, jenž se měl s Golotou utkat v říjnu roku 1997. Rodák z Varšavy se ale nestihl v ringu ani rozkoukat a už byl konec. Lewis jej nekompromisně knockoutoval v prvním kole a po letech přiznává, že za to mohly trávicí obtíže. Mnoho fanoušků totiž vidí jen to, co se odehraje v ringu, ale za oponu již nevidí.

„Víte, před všemi mými souboji mi vařila jídlo maminka. Ona přesně věděla, že miluji karibské papričky. Před duelem s Golotou mě však začalo divně bolet břicho. Zeptal jsem se jí, jaké použila papričky a ona odpověděla, že nemohla sehnat ty, které mám tolik rád a použila jiné. Když jsem vcházel do ringu, tak mě pekelně bolel žaludek a Golota mě štval, když na mě pořád čuměl. Neměl jsem ten večer náladu to nějak protahovat a tak jsem ho hned knockoutoval. Fanoušci často vidí jen souboj, ale nevidí, co se děje před tím.“ – Pobavil legračním příběhem Lewis, který polského obra deklasoval za pouhých 95 vteřin.