Lennox Lewis: Dlouho jsem přemýšlel o návratu do ringu!

Lennox LewisBritská legenda těžké váhy Lennox Lewis přiznal, že přemýšlel o návratu do ringu. Ovšem pouze do titulového zápasu!

Bývalý král v těžké váze Lennox LEWIS (41-2-1, 32 KO) připustil, že opakovaně přemýšlel o tom, že se vrátí do ringu. Poznamenal však, že by se muselo jednat pouze o titulový zápas jedné ze čtyř uznávaných organizací.

„Celou dobu jsem přemýšlel o návratu do ringu. V boxu se nyní vydělávají mnohem větší peníze než dřív. Ukončil jsem kariéru na absolutním vrcholu a myslím, že to byla dobrá volba, i když mnozí chtěli odvetu s Vitali Klitschkem, já to zapotřebí neměl.
Pokud bych se vrátil, tak bych nebyl být spravedlivý sám k sobě, jsem spokojený s tím, co jsem dosáhl. Nyní je čas pro ostatní“ – řekl 50-letý boxer.
Ovšem dodal: „Když bych se ale vrátil, chtěl bych jedině boxovat s tím nejlepším a to je momentálně Tyson Fury. Myslím, že by to byl zajímavý zápas.“
Za celou kariéru Lewise přemohli pouze dva boxeři a to v roce 1994 Oliver McCall a v roce 2001 Hasim Rahman. Ovšem oběma porážku v odvetách vrátil.
Lewis porazil svým tažením profi ringem takové hvězdy jako byl Mike Tyson, Vitali Klitschko, Evander Holyfield nebo Shannon Briggs.
Jak by dopadl případný zápas Lewis vs Fury?

Celý zápas Lennox Lewis vs Vitali Klitschko  – 21.6.2003