Lékaři radili Dillianu Whytovi, aby po souboji s Anthonym Joshuou ukončil kariéru!

Aktuální prozatímní šampion WBC těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) prozradil, že mu lékaři doporučili, aby po souboji s aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) ukončil kariéru.

V amatérech dokázal aktuální prozatímní šampion WBC těžké váhy Dillian Whyte zdolat svého velkého rivala a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuu. Po přesunu mezi profesionály se však jejich vztahy nijak nezlepšily. Naopak třicetiletý rodák z Watfordu se stával velkou hvězdou stáje Matchroom Boxing, kdežto o rok starší rodák z Jamajky bojoval spíše v ústraní. O to víc jej štvalo, že se z Joshuy dělá velká hvězda, když on jej dokázal v amatérech zdolat. Stačilo pár rýpnutí na obě stravy a vyhrocené britské derby bylo na spadnutí. 12.12.2015 se v O2 Aréně do sebe pustili a šlo opravdu o velkou podívanou.

Obrovská bitka v prvním kole málem skončila slušným průšvihem. Whyte neudržel nervy na uzdě a jal se bít Joshuu i po konci dějství. Naštěstí se vše uklidnilo a mohlo se pokračovat. Ve druhém kole dominoval mladší z dvojice Britů, ale minutu před koncem ztratil koncetraci, zapomněl na obranu a vyfasoval hodně slušný hák z přední ruky. Joshua byl poprvé v kariéře v problémech, ale dokázal je ustát. Výrazně mu pomohlo i zranění Whyta, jenž si v pokusu dobít krajana a budoucího šampiona utrhl úpony v levém rameni, což jej později málem stálo celou kariéru. Souboj s se svým britským rivalem nakonec prohrál v sedmém dějství a okamžitě potom zamířil na operační sál.

„Mnoho měsíců před tímto soubojem jsem měl problémy s levým ramenem. Joshua to moc dobře věděl a ani nijak neskrýval, že to ví. Byl jsem však až příliš odhodlaný jej zbít a nechtěl jsem o ten duel přijít. Napíchal jsem do toho ramene nějaké léky od bolesti a začal tréninkový kemp. Ihned po bitvě jsem podstoupil operaci. Lékaři mi doporučili, abych ukončil kariéru. Říkali mi, že moje rameno bude dostatečně silné a připravené až za dva roky, nebo taky už nikdy. Přiznávám, že to trvalo minimálně rok, než jsem měl zpět svoji sílu a nebál jsem se tou rukou vší silou udeřit, ale od začátku jsem měl v hlavě, že se zkrátka nevzdám.“ – Sdělil médiím Brit, který ušel od souboje s Joshuou ohromný kus cesty a nyní před ním stojí další velká zkouška kariéry. Začátkem července totiž změří síly s ruským veteránem Alexanderem Povetkinem.