Legendy Samuel Peter a Siarhei Liakhovich v ringu!

Bývalý světový šampióni a legendy těžké váhy Samuel Peter a Siarhei Liakhovich se představí na galavečeru v Kanadě. Peter vyzve o titul NABF Arslanbeka Makhmudova a Liakhovich domácí hvězdu Simona Keana!

7.12.2019 – Bell Centre, Montreal, Kanada
Těžká váha
Samuel Peter vs Arslanbek Makhmudov

Americká čtrnáctka „The Nigerian Nightmare“ Samuel PETER (38-8-0, 31 KO) a ruská neporažená pětka „Lion“ Arslanbek MAKHMUDOV (9-0-0, 9 KO) se utkají v desetikolové bitvě o titul severní Ameriky NABF!

Rodák z Nigérie, který boxuje pod americkým pasem Samuel Peter letos v září oslavil již 39 narozeniny, ale chuť k boxu stále neztratil. Peter již v roce 2007 získal prozatímní světový titul organizace WBC, když těsně vybodoval Američana Jameel McClina.

Následujícího roku pás obhájil a získal plnohodnotný světový titul WBC, když v šestém kole zničil technickým knockoutem legendárního Rusa Olega Maskaeva. Na konci roku přišla další obhajoba a do cesty se mu postavil Ukrajinec Vitali Klitschko. Ovšem s Klitschkem vydržel boxovat pouze 8 kol a hvězdný ukrajinský boxer získal světový titul.

V roce 2010 boxoval o světové tituly WBO, IBF a IBO s další legendou, Wladimirem Klitschkem. Klitschko jej však tvrdě knockoutoval v desátém kole. Od té doby Peter přibral okolo dvaceti kilogramů a jeho výkonu již dávno nejsou ty, na které jsme zvyklí.

Samuel Peter vs Vitali Klitschko

Naposledy stál v ringu letos v červenci, kdy prohrál s Hughie Furym, se kterým prohrál technickým knockoutem v sedmém kole, když si zranil rameno levé ruky.

Nyní si ho pozval na galavečer v Kanadě neporažený třicetiletý ruský lev Arslanbek Makhmudov. Ten v profi ringu ještě nepoznal hořkost porážky a všechny své soupeře zlikvidoval před limitem. Je pravda, že jeho soupeři nebyly valné kvality, ale tak to má skoro každý boxer, který začíná profi kariéru. Nyní se chce zviditelnit a tak si vybral známe jméno, dokáže Nigerijec překvapit nebo si jde pro rychle vydělané peníze?


7.12.2019 – Bell Centre, Montreal, Kanada
Těžká váha
Siarhei Liakhovich vs Simon Kean

Běloruská jednička „White Wolf“ LIAKHOVICH (27-7-0, 17 KO) a kanadská jednička „The Grizzly“ Simon KEAN (17-1-0, 16 KO) se utkají v zápase vypsaném na deset kol!

43 letý rodák z běloruského Vitebsku, který žije od roku 1999 ve Spojených státech Amerických. Liakhovich získal světový titul organizace WBO 1. dubna 2006, když ve velmi tvrdém souboji, ve kterém se dokonce ocitl v sedmém kole v počítání dokázal vybodoval legendárního Američana Lamona Brewstera.

Pás však nakonec ani jednou nedokázal obhájit. K první obhajobě se postavil v listopadu téhož roku a jeho soupeřem byl „The Cannon“ Shannon Briggs. Ačkoliv běloruský boxer vedl na body, tak ve dvanáctém kole byl naprosto vyčerpaný. Nejdříve ho poslal Briggs opět do počítání a následně Liakhovich po dalších úderech vypadl ven z ringu. Do konce kola chybělo nějakých 25 sekund, které dělili Bělorusa od výhry a obhajoby světového titulu.

Liakhovich se následně utkal s velkými jmény jako Nikolay Valuev, Robert Helenius, Deontay Wilder nebo Andy Ruiz, avšak se všemi prohrál. Naposledy boxoval před dvěma lety, kdy před limitem porazil mexického boxera Ramona Olivase.

Nyní se vrací a postaví se domácí hvězdě Simonovi Keanu, kterého dokázal překonat pouze krajan Dillon Carman, kterému však porážku v odvetě vrátil. Simon Kean neměl zatím proti sobě žádného boxera ze širší světové špičky a v tomto zápase je jasným favoritem. Stejně jako Arslanbek Makhmudov, tak i Kean se potřebuje zviditelnit a jak jinak než se známým jménem a bývalým šampiónem. Dokáže Liakhovich pozlobit o třináct let mladšího soupeře?