Leden 2019: Kownacki vs Washington!

Máme zde další potvrzený zápas v těžké váze. Na konci ledna se proti sobě v ringu postaví neporažený Polák Adam Kownacki a Američan Gerald Washington!

26.1.2019 Barclays Center, Brooklyn, USA
Těžká váha
Adam Kownacki vs Gerald Washington
Neporažená polská jednička a světová devítka „BabyFace“ Adam KOWNACKI (18-0-0, 14 KO) a americká sedmička „El Gallo Negro“ Gerald WASHINGTON (19-2-1, 12 KO) se utkají v desetikolové bitvě!

Adam Kownacki má před sebou již devatenáctý duel profesionální kariéry, ve které zatím nenašel jediného přemožitele. Do podvědomí širší veřejnosti se dostal především loňským zápasem s krajanem Arturem Szpilkou (22-3-0, 15 KO).

Szpilka byl jednoznačným favoritem duelu, jenže Kownacki vystoupl ze stínu svých slavnějších polských parťáků a Szpilku brutálně seřezal ve čtyřech kole.

Následně se utkal letos v lednu s největší gruzínskou hvězdou žijící ve spojených státech Iagem Kiladzem (26-4-0, 18 KO). Kiladze dokázal skvělému Polákovi vzdorovat pouze šest kolnež jej Kownacki po tvrdé kombinaci poslal k zemi.

Naposledy stál polský bijec mezi šestnácti provazy 8. září, kdy se utkal s bývalým světovým šampiónem IBF, Američanem Charlesem Martinem (25-2-1, 23 KO). Martina přetlačil těsně na body 3x 96:94.Nyní je jeho další výzvou Američan Gerald Washington. Ten si v loňském roce připsal na konto dvě tvrdé porážky před limitem. Nejdříve ho v pěti kolech vypráskal úřadující neporažený šampión WBC Deontay Wilder (40-0-0, 39 KO) a následně v osmi kolech další neporažený Američan Jarrell Miller (22-0-1, 19 KO).

Letos si spravil chuť výhrou na body proti průměrnému Johnu Wesley Nofireovi (20-2-0, 16 KO). Jenže nyní musí porazit buldozera Kownackiho a to bude velmi těžký úkol. Pokud zápas prohraje, jeho kariéra bude téměř u konce.